Hesabınız Facebook koşulları'nı ihlal ettiğiniz için kapatılmıştır

Hesabınız Facebook koşulları'nı ihlal ettiğiniz için kapatılmıştır

banner3

Hesabınız Facebook koşulları'nı ihlal ettiğiniz için kapatılmıştır

Hesabınız Facebook koşulları'nı ihlal ettiğiniz için kapatılmıştır

08 Aralık 2015 Salı 23:10
Hesabınız Facebook koşulları'nı ihlal ettiğiniz için kapatılmıştır
banner2

Hesabınız Facebook koşulları’nı ihlal ettiğiniz için kapatılmıştır. Hesabım kapatılmadan önce uyarı almadım. Kapılan hesap açılabilir mi açtırma çözümü nedir?


Facebook hesabınız kapatıldıysa ve yukarıdaki gibi bir uyarı aldıysanız, büyük ihtimal hesabınız tekrar açılmayacak. Bunun nedenleri aşağıda yer almaktadır. Aşağıdaki bilgiler Facebook resmi sitesinden alınmıştır. Özel destek almak isterseniz teknoloji destek hattı 11870' i  arayabilirsiniz.
Bazı durumlarda hesabınızı kapatmadan önce uyarıda bulunmayabiliriz. Ayrıca, Facebook Topluluk Standartları'nın ciddi ihlalleri nedeniyle kapatılan hesapları yeniden açmayacağımızı unutmayın.


Ciddi bir fiziksel zarar olasılığı veya kamu güvenliğine yönelik tehditler olduğuna inandığımızda içeriği kaldırırız, ilgili hesapları dondururuz ve emniyet teşkilatıyla birlikte çalışırız. Facebook'un kötü amaçlı içerikleri nasıl ele aldığı hakkında daha fazla bilgi alın.


İnsanlar, deneyimlerini paylaşmak ve önemsedikleri konularda farkındalık yaratmak için Facebook'u kullanır. Dolayısıyla, sizden farklı düşünen insanların fikirleriyle karşılaşabilirsiniz ve biz bu durumun çeşitli konularda önemli konuşmalar başlatabileceğine inanıyoruz. Yine de çok çeşitli insanlardan oluşan bir topluluğun ihtiyaçlarını, güvenliğini ve menfaatlerini dengelemeye yardımcı olmak için bazı hassas içerikleri kaldırabilir veya bu içerikleri görebilen hedef kitleyi kısıtlayabiliriz. Bunu nasıl yaptığımız hakkında daha fazla bilgi alabilirsiniz.
 • Burada belirtilen Topluluk Standartları'nı ihlal eden bir şey olduğunda harekete geçebiliriz.

 • İlgili içerik ilkelerimizi ihlal etmiyor olsa bile, Sayfa sahiplerinden adlarını ve Facebook Profillerini acımasız veya hassasiyetten yoksun içerikler barındıran bir Sayfa ile ilişkilendirmelerini isteyebiliriz.

 • Şikayet edilen bir şeyin kaldırılacağının garantisi yoktur, çünkü şikayet edilen içerik ilkelerimizi ihlal etmiyor olabilir.

 • İçerik inceleme ekiplerimiz, bir gönderinin neden ilkelerimizi ihlal ediyor olabileceğiyle ilgili sizden bilgi isteyebilir. Bir içeriği şikayet ederken lütfen içeriği neden kaldırılması gerektiğini (ör. çıplaklık, nefret söylemi) söyleyin, böylece içeriği incelenmesi için doğru kişiye gönderebiliriz.

 • Belirli gönderiler hakkında daha fazla bağlam edinirsek ya da bir Sayfa veya Facebook Profilinin yeni içeriklerinin ilkelerimizi ihlal ettiğini görürsek, inceleme kararlarımız değişebilir.

 • Belirli bir içerik için yapılan şikayetlerin sayısı, kaldırılmasına ilişkin kararımızı etkilemez. Herhangi bir içeriği sırf çok sayıda şikayet aldığı için kaldırmamız kesinlikle söz konusu değildir.

 • Topluluk Standartlarımızın ihlal edilmesinin sonuçları, ihlalin ciddiyetine ve kişinin Facebook'taki geçmişine bağlı olarak değişiklik gösterir. Örneğin, birini ilk ihlalinde uyarmakla yetinebilir, ancak ihlalin tekrarlandığını görürsek kişinin Facebook'ta paylaşım yapma hakkını elinden alabilir veya Facebook'a erişimini engelleyebiliriz.
Facebook Fikri Mülkiyet Hakkında


Facebook, kişilerin ve kuruluşların fikri mülkiyet haklarını korumasına yardımcı olmayı ilke edinmiştir. Facebook Hak ve Sorumluluklar Bildirimi telif hakkı ve ticari marka da dahil, başkalarının fikri mülkiyet haklarını ihlal eden içeriklerin paylaşılmasına izin vermez.
Telif hakkı, eser sahibinin kitap, müzik, film ve resim gibi özgün çalışmalarını korumayı amaçlayan yasal bir haktır.


Telif hakkı genellikle sözcükler veya görseller gibi orijinal ifadeleri korur. Gerçekleri ve fikirleri korumaz ancak söz konusu fikri anlatan özgün sözcükleri veya görselleri koruyabilir. Telif hakkı ad, unvan ve slogan gibi şeyleri de korumaz; bununla birlikte, ticari marka adı verilen başka bir yasal hak bunları koruyabilir.


Telif hakkı ihlallerini şikayet etmeyle ilgili daha fazla bilgi alın.

Ticari marka, bir kişi, grup veya şirketin sunduğu ürünleri veya hizmetleri diğer tarafların sunduklarından ayıran bir sözcük, slogan, sembol veya tasarımdır (ör. marka adı veya logo). Ticari marka hukuku genellikle bir ürünün veya hizmetin kim tarafından sunulduğu veya kimle ilişkili olduğu konusunda tüketicilerde kafa karışıklığı oluşmasını önlemeye çalışır.

Başka bir şeyle ilgili yardım arıyorsanız, lütfen aşağıdaki yaygın sorunları inceleyin veya sorunuz için Yardım Merkezi'nde arama yapınız:

 • Taklit hesaplar


 • Başkasının eline geçen hesaplar


 • Kötüye kullanım ve taciz


 • Sayfalar ve gruplarda yönetici sorunları


 • Diğer yasal haklar


 • İşlev sorunları


 • Kullanıcı adları ve internet adresleri


hesabınız facebook koşullarını ihlal ettiği,facebook hesabınız kapatılmıştır,hesabım kapatıldı çözümü,facebook politikaları,topluluk kurallarını ihlal etti,başvuru adresi


banner5
Son Güncelleme: 08.12.2015 23:10
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Haber ve Teknoloji ile ilgili iletişim için yorum bırakabilirsiniz. Teknoloji Haberleri -Teknoloji Haber
Avatar
Ayten 1 yıl önce

bilmiyordum gercek ismimle kulanmam laxim oldugunu .Lutfen yardım edin acın hesabımı gercek bilgilerimi yazicam

Avatar
özlem 12 ay önce

Benim suan kapatıldı kimlik bilgilerim de doğru anlamıyorum ya

Misafir Avatar
Hesap kapatıldı başvurusu 12 ay önce @özlem

Hesap kapatıldı başvuru formunu doldurdunuz mu?

Beğenmedim! (0)
Avatar
Özcan can 10 ay önce

Hesabım kapandı ve ben buna bua bi uyarı da almadım Facebook uda hiç ihmal etmedim hesabımın açılmasını ıstiyorum

Avatar
Yakup 9 ay önce

Hesabım neden kapanıyor bi bilgim yok lütfen bilgi verirmisiniz

Avatar
Sevim Genç 9 ay önce

Fesbuk sayfam yanlışlıkla kapandı açılmasını istiyorum

Avatar
Sevim Genç 9 ay önce

Fesbuk sayfam kapandı açılmasıni istiyorum

Avatar
Cengiz Güzel 1 ay önce

Benim hesabım sebepsiz dolaydan kapatılmıştır itiraz ediyorum bana çıplak msji gönderen kişi kıpmamı istedi kırptım attım hesabım kapandı bana yardım edip hesabımı açarsanız sevinirim suçsuz yere hesabımın kapanmasından itiraz ediyorum hesabım bi an açılmasını Talep Ediyorum