Hesabınız Facebook koşulları'nı ihlal ettiğiniz için kapatılmıştır

Hesabınız Facebook koşullarını ihlal ettiğiniz için kapatılmıştır sorunu için kapatılan hesap nasıl açılır diye yardım almak isteyenlere iki tane seçenek yazıya ekledik.

Hesabınız Facebook koşulları'nı ihlal ettiğiniz için kapatılmıştır

Hesabınız Facebook koşullarını ihlal ettiğiniz için kapatılmıştır sorunu için kapatılan hesap nasıl açılır diye yardım almak isteyenlere iki tane seçenek yazıya ekledik.

08 Aralık 2015 Salı 23:10
Hesabınız Facebook koşulları'nı ihlal ettiğiniz için kapatılmıştır
müşteri hizmetleri

Hesabınız Facebook koşulları’nı ihlal ettiğiniz için kapatılmıştır. Hesabım kapatılmadan önce uyarı almadım. Kapılan hesap açılabilir mi açtırma çözümü nedir?


Facebook hesabınız kapatıldıysa ve yukarıdaki gibi bir uyarı aldıysanız, büyük ihtimal hesabınız tekrar açılmayacak. Bunun nedenleri aşağıda yer almaktadır. Aşağıdaki bilgiler Facebook resmi sitesinden alınmıştır. 

Bazı durumlarda hesabınızı kapatmadan önce uyarıda bulunmayabiliriz. Ayrıca, Facebook Topluluk Standartları'nın ciddi ihlalleri nedeniyle kapatılan hesapları yeniden açmayacağımızı unutmayın.

Ciddi bir fiziksel zarar olasılığı veya kamu güvenliğine yönelik tehditler olduğuna inandığımızda içeriği kaldırırız, ilgili hesapları dondururuz ve emniyet teşkilatıyla birlikte çalışırız. Facebook'un kötü amaçlı içerikleri nasıl ele aldığı hakkında daha fazla bilgi alın.

İnsanlar, deneyimlerini paylaşmak ve önemsedikleri konularda farkındalık yaratmak için Facebook'u kullanır. Dolayısıyla, sizden farklı düşünen insanların fikirleriyle karşılaşabilirsiniz ve biz bu durumun çeşitli konularda önemli konuşmalar başlatabileceğine inanıyoruz.

Yine de çok çeşitli insanlardan oluşan bir topluluğun ihtiyaçlarını, güvenliğini ve menfaatlerini dengelemeye yardımcı olmak için bazı hassas içerikleri kaldırabilir veya bu içerikleri görebilen hedef kitleyi kısıtlayabiliriz. Bunu nasıl yaptığımız hakkında daha fazla bilgi alabilirsiniz.

Facebook kapatılan hesabı açma

Çözüm için aşağıdaki bağlantılarla başvurunuz. Tabi uygun görülürse ve haksızlık yapıldığınız düşünüyorsanız bir ihtimal çözüm getirir.

 • facebook.com/help/contact/317389574998690
 • facebook.com/help/contact/logout?id=260749603972907
 • Hesap kapatılma gerekçeleri


  • Burada belirtilen Topluluk Standartları'nı ihlal eden bir şey olduğunda harekete geçebiliriz.

  • İlgili içerik ilkelerimizi ihlal etmiyor olsa bile, Sayfa sahiplerinden adlarını ve Facebook Profillerini acımasız veya hassasiyetten yoksun içerikler barındıran bir Sayfa ile ilişkilendirmelerini isteyebiliriz.

  • Şikayet edilen bir şeyin kaldırılacağının garantisi yoktur, çünkü şikayet edilen içerik ilkelerimizi ihlal etmiyor olabilir.

  • İçerik inceleme ekiplerimiz, bir gönderinin neden ilkelerimizi ihlal ediyor olabileceğiyle ilgili sizden bilgi isteyebilir. Bir içeriği şikayet ederken lütfen içeriği neden kaldırılması gerektiğini (ör. çıplaklık, nefret söylemi) söyleyin, böylece içeriği incelenmesi için doğru kişiye gönderebiliriz.

  • Belirli gönderiler hakkında daha fazla bağlam edinirsek ya da bir Sayfa veya Facebook Profilinin yeni içeriklerinin ilkelerimizi ihlal ettiğini görürsek, inceleme kararlarımız değişebilir.

  • Belirli bir içerik için yapılan şikayetlerin sayısı, kaldırılmasına ilişkin kararımızı etkilemez. Herhangi bir içeriği sırf çok sayıda şikayet aldığı için kaldırmamız kesinlikle söz konusu değildir.

  • Topluluk Standartkarı ihlal edilmesi sonucu, ihlal büyüklüğü ve kişinin Facebook'taki geçmişine bakılarak farklılık gösterebilir. Örneğin, birini ilk ihlali olduğunda uyarmakla yetinebilir, ancak ihlalin tekrarlandığını görülürse kişinin paylaşım yapma hakkı elinden alınabilir veya erişimi engellenebilir.
  • Taklit hesaplar, başkasının eline geçen hesaplar, kötüye kullanım.

  • Sayfa ve gruplarda yönetici sıkıntıları.

  • İşlevsel genel sorunlar.

  • Kullanıcının adları ve internet adresleri.
  Son Güncelleme: 07.03.2020 03:53
  Yorumlar
  Avatar
  Adınız
  Yorum Gönder
  Kalan Karakter:
  Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
  Hakaret ve yasal olmayan paylaşımlar kullanıcı sorumluluğundadır.
  Avatar
  Özcan can 3 yıl önce

  Hesabım kapandı ve ben buna bua bi uyarı da almadım Facebook uda hiç ihmal etmedim hesabımın açılmasını ıstiyorum

  Avatar
  Ayten 4 yıl önce

  bilmiyordum gercek ismimle kulanmam laxim oldugunu .Lutfen yardım edin acın hesabımı gercek bilgilerimi yazicam

  Avatar
  özlem 3 yıl önce

  Benim suan kapatıldı kimlik bilgilerim de doğru anlamıyorum ya

  Misafir Avatar
  Hesap kapatıldı başvurusu 3 yıl önce @özlem

  Hesap kapatıldı başvuru formunu doldurdunuz mu?

  Beğenmedim! (1)
  Avatar
  Yakup 3 yıl önce

  Hesabım neden kapanıyor bi bilgim yok lütfen bilgi verirmisiniz

  Avatar
  Sevim Genç 3 yıl önce

  Fesbuk sayfam yanlışlıkla kapandı açılmasını istiyorum

  Avatar
  Sevim Genç 3 yıl önce

  Fesbuk sayfam kapandı açılmasıni istiyorum

  Avatar
  Cengiz Güzel 2 yıl önce

  Benim hesabım sebepsiz dolaydan kapatılmıştır itiraz ediyorum bana çıplak msji gönderen kişi kıpmamı istedi kırptım attım hesabım kapandı bana yardım edip hesabımı açarsanız sevinirim suçsuz yere hesabımın kapanmasından itiraz ediyorum hesabım bi an açılmasını Talep Ediyorum

  Avatar
  Edip başaran 2 yıl önce

  Benim herseyi resmi benim adıma olan hesabımı kapattınız ve bugûn tekrardan herseyi resmi kimlik bilgilerim doğrultusunda ve kendim resmimi profiline ekleneme rahmen tekrar hesabı kimlik tespiti ve resim güncelleme si için hesabımı askıya beklemeye aldıınız.bu saçmalığınızın bir açıklaması varmı.
  En büyük saçmalığınız ise sizler tarafindan kapatılsn hesabım neden fecebook sayfalarından kaldırılmıyor .
  Kapatılmış hesabın sayfalarda ne işi var . Hesabın silinmesi gerekiliuordu.ve bida bir suç oluyor fecebook tarafından işlenen bur suç oluyor .ve hemen benim adıma olan ve sizler tarafindan kapatilmiş hesabımın silinmesini istiyorum aksi taktirde yasal haklarımı ararım

  Avatar
  murat 2 yıl önce

  facebook ihlal edilmişim nasıl oldu anlamadım gercek bilgilerimiz yazdıgım halde ihlal edildiniz diyor bu sorunu cözerseniz sevinirim

  Avatar
  murat koç 2 yıl önce

  araba alır satarım araba guruplarına arabamı paylaşım yapıyorum satılması icin araba guruplarında şikayet etmişler araba fotosuna icerik veya ihlal diyor face kafas estimi kapanıyor esmedimi kapanmıyor ihlali şikayeti kaldırırsanız sevinirim

  Misafir Avatar
  görsel şikayeti 2 yıl önce @murat koç

  başkaların veya bir kuruluşun izinsiz görsellerini kullanırsanız ve şikayet edilirse işlem yapılır

  Beğenmedim! (0)