DeFi nedir? Ne amaçla kullanılır?

teknoloji haber

Son güncelleme 1 yıl by Teknoloji Haber

DeFi nedir diye merak edenlerin sayısı azdır diye düşünüyoruz. Hele ki, son 1-2 yıldır kripto paralarda ciddi düşüşler sebebi ile bu tarz haberler pek takip edilmez oldu.

DeFi veya merkezi olmayan finans, merkezi olmayan, şeffaf ve açık olacak şekilde tasarlanmış, blockchain teknolojisine dayalı bir finansal sistemdir. DeFi platformları, bankalar ve finansal kurumlar gibi geleneksel aracılara ihtiyaç duymadan borç verme, borç alma ve alım satım gibi çeşitli finansal hizmetler sunar.

DeFi’nin ana avantajlarından biri, kullanıcıların merkezi aracılara güvenmek yerine kendi servetlerini ve finansal faaliyetlerini kontrol etmelerine izin vermesidir. Bu platform ayrıca genel olarak şeffaf ve açıktır ve kullanıcıların finansal işlemlerin şartlarını görüntülemesine ve doğrulamasına olanak tanır.

DeFi hangi amaçla kullanılır?

DeFi son yıllarda çok ilgi gördü ve artık farklı finansal hizmetler sunan çeşitli platformlar var. DeFi platformlarına örnek olarak Nexo ve BlockFi gibi borç verme platformları ve Uniswap ve Kyber Network gibi merkezi olmayan borsalar verilebilir. Genel olarak DeFi, merkezi olmayan, şeffaf ve açık olacak şekilde tasarlanmış, blockchain teknolojisine dayalı bir finansal sistemdir. DeFi platformları, geleneksel aracılara ihtiyaç duymadan borç verme, borç alma ve alım satım gibi çeşitli finansal hizmetler sunar. DeFi, son yıllarda çok fazla ilgi gördü ve geleneksel finansal sisteme potansiyel bir alternatif olarak görülüyor.

DeFi nedir Ne amacla kullanilir 2
DeFi nedir? Ne amaçla kullanılır?

İlgili platformlara giriş sorunu

Bazı ağlara Türkiye üzerinden giriş yapmaya çalıştığınızda ya engelli ya da sorun çıktığı zamanlar oluyor. Biz bunun için Opera kullanmaktayız ve bu tarayıcının VPN özelliğini kullanarak bu platformlara giriş yapabiliyoruz.

DeFi nedir ve kullanımla alakalı sıkıntılar için genel bir haber hazırladık. Umarız içeriğin tamamını okumuşsunuzdur.

Sonraki: Binance illegal parameter çıkıyor

müşteri hizmetleri

Bir yanıt yazın