İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Cpanel hourly email send limit reached for hatası

WHM Cpanel saatlik e-posta gönderme sınırına ulaşıldı (hourly email send limit reached for) hatası nedir ve neden sürekli mail geliyor diyenler için çözüm önerimiz.

teknik destek

Bazı Cpanel kullanıcılarına 1-2 aydır sürekli saatlik e-posta gönderm sınırına ulaşıldığını belirten bir mail geliyor. Bu uyarı çok sayıda ve her gün geliyor. Yapılması gereken işlemler için aşağıdaki bölüme girilmesi gerekiyor.

Hourly email send limit reached for, sunucuda olası sorunlarda veya normal bildirimleri root’ a iletmek için belirtilen sınırın açılmasıyla ortaya çıkmakta. Bu durum için ya sunucu iletişim bilgilerinden (Server contacts’ dan) “Contact manager” bölümünden düzenlemeniz ya da Tweak settings ayarlarını yapılandırmanız gerekiyor.

teknik destek

WHM / Tweak settings / Mail bölümünü incelemenizi öneririz.

Cpanel güncelleme sorunu için

Güncellemelerle ilgili bir hatayla karşılaşıyorsanız o zamanda Software başlığı altında “System update” ve “Update Server Software” içerisinden işlem yapabilirsiniz. 

Cpanel hourly email send limit reached for hatası

Verdiğimiz yöntem işe yaramadıysa bize yaptığınız işlemleri yazarak yardım isteyiniz. Mail başlığı altında yer alan tüm seçenekleri inceleyin. Zaman kavramlarına bakın ve yapılan işlemlerden sonra sunucu yeniden başlatılması gerekebilir.

teknik destek

İlk yorum yapan siz olun

Bir yanıt yazın