Avea Mobil Cep Telefonu internet Ayarları

media 4486

Avea yani Telekom internet ayarlarının yapılması için adım adım seçenekleri paylaştık. GPRS WAP MMS 3G ve 4.5G LTE açma kapatma ayarları yazımızda.

teknik destek

Aşağıda detaylı anlatım ile Avea operatöründe Android, iPhone (İOS), Bada,Windows Mobile ve diğer cep telefonları için hem otomatik hem manuel olarak internet ayarları nasıl yapılır detaylı olarak yer almakta.
Avea Gprs wap 3g, 4.5g, mms mobil vizyon, apn otomatik ve manuel ayar alma ayarlarım yapma Avea’nın sitesinden de yapabilirsiniz.

Türk Telekom Avea Operatör APN MMS WAP GPRS 3G / 4.5G Avea Mobil Cep Telefonu internet Ayarları

Avea internet ayarlarını otomatik desteklemeyen cep telefonlarında aşağıda manuel gprs, wap, mms, apn ve 3g internet ayarları bulunmaktadır. İnternet ayarlarını yaptıktan sonra telefonunuzu kapatıp açınız.

Telefonunuzun WAP ayarlarını  Online İşlemler’den, *100# menüsünden ya da Avea Müşteri Hizmetleri’ne Avea hattınız ile 500, sabit hat ya da diğer operatörlerden 444 1 500 Sesli Yanıt Sistemi üzerinden ulaşarak alabilir ve ayarlarınızı yaptıktan sonra internete bağlanabilirsiniz.

Not olarak yapılan ayarların düzgün çalışabilmesi için, ayarlar içinde geçen büyük küçük harf farkına dikkat edilmesi gerekmektedir. Eğer bu adımlara rağmen hala internet bağlantısı yoksa destek hattımızdan yardım alabilirsiniz.

Android internet ayarları Turkcell Vodafone Türk Telekom

Telefondan tuşlama ile *999# ya da AYAR yazın 9999′ a mesaj atın. Birde internet 5555′ e atmayı deneyin. Şifre istenirse 5000 veya 500 olarak girilmeli.

Avea internet ayarlarını online işlemlerden alma kontrol etme ayarı

Avea com.te üzerinden internet ayarlarını telefona gönderebilir ve eğer sms ile ayarlar gönderilemiyorsa manuel ayarlar gösterilecektir. Online siteye giriş şifresi için şifre yaz 9520′ ye mesaj at. Ya da*952# arama tuşuna bas.

 

APN kısmına internet yazıyoruz.

iPhone iOS, Android, cep telefonlarında internet ayarları

Avea APN GPRS WAP MMS 3G internet ayarları nasıl yapılır?

HÜCRESEL VERİ internet yazın.

Önemli ! 3G’li iPad’lerde Apn Ayarları kısmını göremiyorsanız, ayarlarınız otomatik olarak iTunes tarafından cihazınıza eklenmiş demektir. Bağlantıda sıkıntı yaşarsanız cihazın “Ağ Ayarlarını Sıfırlayıp” cihazın yeniden açılmasını bekleyin. Açıldıktan sonra yine bağlantı sorunu yaşarsanız “Hücresel Veri” aktif mi kontrol edin.

Örneğin Turkcell veya Avea abonesi iseniz APN değeri olarak internet yazıp, diğer değerleri boş bırakarak ayarlarınızı yapabilirsiniz. Sadece Vodafone aboneleri APN kısmına internet yazdıktan sonra kullanıcı adı ve şifre kısmına vodafone yazmaları gerekebilir.

 Bazı Cep Telefonları için Avea Internet Ayarları

Windows Mobile İnternet Ayarları

Settings Connections Sekmesinden Connections

Add a new yani yeni modem connection AVEA Internet yazın.

M.C. Line GPRS yazın

A. point internet 

Bada intermet ayarları

Bağlantılar – Paket Veri Kullan- Şebeke – Menü – Bağlantılar evet

Avea Wap

Erişim wap

Kimlik Denetim Normal

Kullanıcı ve şifre wap

Protokol HTTP

Ana Sayfa için http://wap.avea.com.tr

Proxy 213.161.151.201

Port’ a 8080

Trafik Sınıf abone sonra kaydet
 

iPhone iOS, Android, Windows ve diğer cep telefonlarında internet

z internet ayarları nasıl yapılır,samsung galaxy htc lg

avea bağlantı ayarları,manuel otomatik ayarları

mobil veri erişim ayarları

Son Güncelleme: 02.07.2021 19:08

teknik destek

Bir cevap yazın