Apple sinema salonunu cebinize taşıyor!

media 168

Son güncelleme 3 yıl by Teknoloji Haber

Apple, gecen sene duyurduğu iPhone telefonlarda film izleme özelliği için çalışmalarına son sürat devam ediyor. Cep' de sinema salonları için titizlikle incelemeye devam ediyor.

Teknoloji devi Apple‘dan çok konuşulacak yeni bir hamle gelebilir. Kullanıcılarına sunduğu bir çok imkan ile sektördeki rakiplerinin ilerisinde bulunan firmanın yeni hamlesi oldukça ses getirecek gibi. Hali hazırda sinema sektörüne giriş yapmış olan Apple, kullanıcılarına iTunes üzerinden sunduğu sinema hizmetini bir adım daha ileri taşımaya hazırlanıyor.

Şu anda iTunes üzerinden filmlerin DVD versiyonlarının çıkması ile birlikte filmleri bir kaç aylık gecikme ile izleyebilen Apple kullanıcıları, eğer düşünülen hamle gerçekleşirse filmleri sinemada gösterildiği anda yine iTunes üzerinden izleyip sinema salonunu ceplerine indirmiş olacaklar. Sektörün önde gelen isimlerinden gelen haberlere göre Apple bazı sinema ve film dağıtım şirketleri ile anlaşmaya varıp vizyona yeni giren en yeni filmleri kullanıcılarına sunabilir. 

Apple sinema salonunu cebinize taşıyor!

Apple cep’ de sinema çalışmalarına devam ediyor

Konu ile ilgi açıklamalar gelmeye devam ederken sinema sektörünün gişe analistlerinden önemli bir isim böyle bir şey yapılabilirse en doğru tercihin iTunes platformu olacağını söylemesi heyecanı biraz daha arttırdı. Vizyona yeni giren ve halen vizyonda olan bir sinema filmini evde, cep telefonunda izleyebilmek şimdilik kulağa biraz çılgınca gelmekte. Keza bunu daha önceleri Napster isimli bir firma denemiş, kullanıcılarına ”Oda Sineması” adı altında ve 50 dolar karşılığında bu hizmeti sunmaya çalışmış ve tahmin edileceği üzere başarısız olmuştu.

Apple firması, zamanında Napster şirketinin yaşadığı bu başarısızlıktan mutlaka bir çıkarımda bulunacağı ve yeni sistemi buna göre kuracağı aşikar. Ancak söz konusu şirket Apple da olsa sektörel bazı engellerin aşılması yine de zor olabilir. 


iPhone 9 ile ilgili haberler şimdiden başladı

iPhone 9 ile ilgili haberler şimdiden başladı
Son Güncelleme: 12.06.2017 12:13