iPhone 9 ile ilgili haberler şimdiden başladı

media 1996

Apple firmasının amiral gemisi olması beklenen iPhone 8' in çıkışının ertelenmesi gündemde yerini korurken şimdide iPhone 9 gündeme düştü. İşte iPhone 9 söylentileri!

teknik destek

Apple markası dünyada ve ülkemizde en çok satan markalar arasında yer almaktadır. Apple çıkarmış olduğu ürünlerde kendine özgü tasarım ve işletim sistemi ile her zaman rakiplerinin bir adım önünde bulunmaktadır. Bu özgünlük Apple firmasına milyonlarca dolar kazandırdı. Apple 2017 yılında iPhone 8 modelini çıkarmaya hazırlanıyor. Bu yıl içerisinde bir çok iPhone 8 haberi teknoloji sitelerinde yer aldı. Halen bu telefon modeli çıkmadığından hakkında haber yapılmaya devam ediliyor. Fakat bugün ilginç bir haber geldi yeni modelini çıkarmayan Apple firması bir sonraki yıl çıkaracağı iPhone 9 ile ilgili çalışmalara başlanıldığı iddia edildi.

Apple ezeli rakibi Samsung firmasıyla OLED ekran için anlaşma imzaladı. Apple gelecek modellerinde büyük bir ihtimalle OLED ekran kullanacağı bu anlaşmaya göre tahmin edilmektedir.

iPhone 9 ile ilgili haberler

iPhone 9 ile ilgili haberler şimdiden başladı

2017 yılı yılında çıkacak olan iPhone 8 modelinin tanıtımına yaklaşık olarak 3.5 ay kaldı. Ancak şimdiden bir sonraki yıl çıkacak olan iPhone modeli ile ilgili dedikodular internet sitelerinde dolaşmaya başladı. Aslına bakarsanız halen resmi bir açıklama olmadığından bu tarz haberlerin gerçeklilik payı çok da fazla olmamaktadır. Hatta Apple daha yeni modelinin isminin ne olacağını dahi belirlemeden analistler kendilerince iPhone 9 ismini bu modele yakıştırdılar. Kore kökenli şirket The Bell Apple firmasının iPhone 9 modeli için Samsung’la anlaşmaya vardıklarını iddia etti. Bu iddiaya göre Apple Samsung’tan oled ekran alacakmış.

Şirketin iddiasına göre Apple 2018 yılında Oled ekrana sahip iki farklı telefon sunacakmış. Bu çıkacak telefonların ekran boyutları ise 5.28-inç ve 6.46-inç olacakmış. Ekran boyutları aslında biraz iddialı olmuş diyebiliriz. Fakat oled ekran tercihi ise Apple için doğru bir karar olmuş.

Bu yıl çıkacak olan iPhone 8 modelinde çerçevesiz 5.8 inçlik Oled ekran, paslanmaz çelik ve camdan yapılmış yeni form beklentileri bulunmaktadır.

Apple Samsung firmasından 70 milyon ekran talebinde bulunduğu iddia ediliyor. Hatta bir sonraki yıl 180 milyon oled ekran anlaşması sağlandığı yine koreli firma tarafından iddia edilmektedir.


Foxconn iddiası iPhone 8 çıkmayacak

Foxconn iddiası iPhone 8 çıkmayacak
Son Güncelleme: 12.06.2017 12:13

teknik destek

Bir cevap yazın