iPhone 7 en ucuz hangi ülkede satılıyor

media 2036

Apple markasının amiral gemisi olan iPhone 7 modelinin en ucuz satıldığı ülke hangisidir? iPhone 7 modelinin en düşük ve en pahalı satıldığı ülkeler…

teknik destek

Apple firması dünyada en çok satan modellerden birini üretmektedir. Apple çıkarmış olduğu akıllı telefonlara ülkelerin durumlarına göre farklı fiyatlar uygulamaktadır. Ülkelerin vergi politikaları iPhone modelinin fiyatını belirlemektedir. Dünya üzerinde iPhone fiyatlarının en ucuz ve en pahalı satıldığı ülkeleri yayınlayan bir araştırma raporu yayınlandı. Sizce en pahalı ülke hangisidir ?

Apple firmasının iPhone modellerinden yüksek kar marjı elde ettiğini hepimiz biliyoruz. Apple’ın ezeli rakibi Samsung kendisinden 100 milyon fazla satmasına rağmen, satılan telefonlardan elde edilen gelir düzeyinde Samsung’un önünde bulunmaktadır. Bundan dolayı Apple firmasının çıkarmış olduğu iPhone modellerinde kar marjının yüksek olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz. bu yüksek kar oranlarına birde satıldığı ülkelerde bulunan vergilerde eklenince karşımıza bazen fahiş fiyatlar çıkabilmektedir.

iPhone 7 en ucuz fiyat

Herkes tarfından bilinen ve bir satış stratejisi olan bir cümle ile yazımıza devam edelim; “Bir mal kendi ülkesinde en uygun fiyatla satılır” 

Bu sözün doğruluğunu ispatlar yönünde bir rapor yayınlandı. Bu raporda bir çok farklı ürünün hangi ülkede hangi fiyatlarla satıldığı yer aldı. İşte bu rapordan haberimize konu olan iPhone 7 modelinin satış fiyatlarını ülkelere göre yayınlayacağız. Peki hangi ülke iPhone 7 modelini en pahalı sizce satmaktadır?   

Deutsche Bank firması tarafından her yıl hazırlanan birden fazla ürünün yer aldığı “Dünya Fiyatlarının Haritalandırılması” raporuna bu yılda Apple firmasının sevilen modeli iPhone  7’de eklendi. İşte iPhone 7 modelinin 33 ülkede satış rakamlarını aşağıda yayınlıyoruz.

iPhone 7 en ucuz hangi ülkede satılıyor

Yukarıda yayınladığımız listede en pahalıdan en ucuza doğru satış rakamları sıralanmıştır. Bu listeye baktığınızda ilk sırada ülkemiz yer almaktadır. En pahalı iPhone satışı dünyada Türkiye’de satılmaktadır. Ayrıca listenin en sonuna baktığınızda ise en ucuz ülke ise Amerikadır.

Bu listede göründüğü gibi ülkemizde uygulanan yüksek vergilerden dolayı ve belirli kar oranlarının bulunmamasından en pahalı iPhone modelleri ülkemizde satılmaktadır.


Apple iPhone 7 Plus bir daha yandı

Apple iPhone 7 Plus bir daha yandı
Son Güncelleme: 12.06.2017 12:13

teknik destek

Bir cevap yazın