Samsung Android Eski Sürümü Geri Yükleme

Samsung Android eski sürümü geri yükleme yapılabilir mi yapılırsa nasıl olur? Samsung cep telefonda eski sürüme nasıl dönülür ve eski sürüme geri alma Orjinal sürümü geri yükleme.

Samsung Android Eski Sürümü Geri Yükleme

Samsung Android eski sürümü geri yükleme yapılabilir mi yapılırsa nasıl olur? Samsung cep telefonda eski sürüme nasıl dönülür ve eski sürüme geri alma Orjinal sürümü geri yükleme.

21 Kasım 2013 Perşembe 13:52
Samsung Android Eski Sürümü Geri Yükleme
müşteri hizmetleri

Samsung Eski Sürümü Geri Yükleme

Bazen yanlışlıkla bazende isteyerek yaptığımız güncellemeler daha sonra sorun çıkarabiliyor. Sorunsuz çalışan telefona sorunlar getirebiliyor. Durum böyle olunca kullanıcı da eski sürüme geri dönmek için arayışlara geçiyor. Samsung eski sürüme nasıl geri dönülür veya Galaxy eski sürüme dönme gibi aramalar ortaya çıkıyor.

Öneri: Telefonun garantisi varsa wski yazılıma geri dönmek için sıfırdan ROM atma gibi işlemlere bulaşmayın. Sorun çıkması durumlarında büyük sıkıntılar yaşarsınız. Peki ne yapalım diyenlere birde "Hard reset" atarak deneyelim.

Samsung yada Android işletim sistemi kullanılan her hangi bir telefon için odin ile güncelleme adımları aktarılmaktadır.

Cihazınızın usb sürücüleri tanıdığından emin olunuz tanımadı ise internet' den sürücüleri indirebilirsiniz . Bunun dışında Samsung cihazın geliştirici seçenekleri bölümünden Usb Hata Ayıklama modunun açık olduğundan da emin olmalısınız.

Bu aşamada ihtiyacınız olan cihazınız için gereken firmware, yani üretici yazılımı. İlgili üretici yazılımı, Galaxy S3'ün model numarasını girerek, SamMobile üretici yazılım bölümünden indirebilirsiniz. Odin ile güncelleme resimli anlatım için anlatımlı videoları izleyebilirsiniz.

" Samsung Android Eski Sürümü Geri Yükleme "


Samsung Android Eski Sürümü Geri Yükleme


  • Güncelleme için gerekli Android sürümü indirdikten sonra indirilen sıkıştırılmış dosyayı (zip yada winrar) bilgisayara açınız.(masaüstüne)

  • Samsung Galaxy S3 yada hangi model ise cihazı kapattıktan sonra, ses kısma+ cihazı açma kapama ve menü butonlarına aynı anda basarak cihazı kurulum modunda açıyoruz.

  • Odin programını çalıştırıp telefonunuzu usb kablosuyla bilgisayara bağlayınız. Odin programı telefonunuzu tanıyana kadar bekleyiniz, Odin üzerinde mavi bir kutu belirecektir.

  • Odin'in Files>Dosyalar bölümünde, indirdiğiniz üretici yazılımının içindeki tar.md5 dosyalarını bulun. Açmış olduğunuz zip dosyasının içinde sadece bir adet böyle dosya varsa program algılayacaktır. Birden fazla dosya isterse bunları Odin'deki ilgili kutucuklara yerleştirmeniz gerekiyor.

  • Repartition yeniden bölme kutucuğu işaretli olmaması gerekiyor emin olun.

  • Başlat'a basıp bekleyiniz. İşlem bittiğinde, cihaz yeniden başlar.
Son Güncelleme: 25.05.2019 17:28
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Hakaret ve yasal olmayan paylaşımlar kullanıcı sorumluluğundadır.
Avatar
Cemile Akbulut 3 yıl önce

Samsungun bütün orjinalliği gitti biz başka telefonlara benzetin diye maasımızı saymadık ...eski sürüm daha iyiydi ...keske bu sürümü her telefona yuklerken bi kullanılıcıya danışılsa hiç memnun degilim yeni android 7 den mümkünse hemn degiştirin inşAllah bu sürümü yapan vatandaş okuyordur yorumlarımızı..yeni bi yazılımla eskiye dönüştürün lütfen..

Avatar
Ayşe 3 yıl önce

Yeni yazılım guncelemesini istemiyorum nasil geri döne bilirim

Avatar
Sevda 3 yıl önce

Samsung galaxy j7 eski sürümünü istiyorum

Avatar
kadir atalay 4 yıl önce

ne zaman güncelleme yapsam daha kötü oluyor orjinal yazılımı daha güzeldi eskisini istiyorum nasıl geri alırız

Avatar
Sevda 3 yıl önce

Samsung galaxy j7 eski sürümünü istiyorum

Avatar
Berivan 4 yıl önce

Telefonun eski sürümünü istiyorum napabilirim?

Misafir Avatar
Eski sürüme nasıl geri dönülür 4 yıl önce @Berivan

Manuel ROM atarak...

Beğenmedim! (1)
Avatar
Turan mehri 4 yıl önce

Yeni model telefon satisini artirmak icin iyi kurnazlik. Son guncellemeden hickimse memnun degil.

Avatar
Cemile Akbulut 3 yıl önce

Eski sürümü istıyorz gerçekten çok kötü yeni bi yazılımla bunu gerçekleştirin lütfen

Avatar
Abdullah Pelit 3 yıl önce

Eski güncellemeyi ıstiyorum yeni güncelleme çok kötü nasıl eski güncellemeyi geri alabilirim

Avatar
Süleyman 3 yıl önce

eski sürümü istiyoruz bune ya samsung bitti menü dağıldı be ya herkes şikayetçi bu yeni sürümden biran evel düzelirse iyi olur yoksa millet samsungları satacak böyle bi yazılım mı olur ya lütfen geri yukleyin yazılım ları