General Mobile 4G Android One İnternet Ayarları

General Mobile 4G Android One Turkcell Avea Türk Telekom Vodafone 3G 4.5G kablosuz Wifi internet Ayarları Hotspot Ayarı açma kapatma nasıl yapılır

General Mobile 4G Android One İnternet Ayarları

General Mobile 4G Android One Turkcell Avea Türk Telekom Vodafone 3G 4.5G kablosuz Wifi internet Ayarları Hotspot Ayarı açma kapatma nasıl yapılır

17 Haziran 2015 Çarşamba 00:17
General Mobile 4G Android One İnternet Ayarları
müşteri hizmetleri

General Mobile 4G Android One Turkcell Avea Vodafone APN MMS ve İnternet Ayarları Nasıl Yapılır


Android 5.1.1 Lollipop sürümü daha yeni güncellemeye yurt dışında açılmışken Türkiye' de ilk Android 5.1.1 sürümü General Mobile 4G Android One' de yüklü satışa çıktı. General Mobile 4G ayarları yapılı bir şekilde alınmasına rağmen ayarları silinmiş yada kullanıcı kaynaklı sorundan internet bağlantısı gibi sorunlar oluşabileceğinden General Mobile 4G ile ilgili bazı ayarları şimdiden sizlere aktarmak istedim.

General Mobile 4G Android One İnternet Ayarları: Uygulamalar> Ayarlar> Diğer ya da Mobil Ağlar> Erişim Noktası Adları> Açılan menüde mevcut profili değiştirebilir ya da sol alt köşede bulunan "+" simgesine tıklayarak yeni bir profil oluşturabilirsiniz.

Android One İnternet AyarlarıGeneral Mobile 4G Android One İnternet Ayarlar

MMS ayarları içinde yine yeni profil oluşturup MMS seçip yapabilirsiniz.

General Mobile 4G Turkcell Avea Vodafone internet Ayarları

General Mobile 4G İnterneti açmak için “Veri bağlantısı” kutucuğuna

General Mobile 4G Tarayıcı Geçmişini Silme: Tarayıcı> Seçenekler> Geçmiş> Tarama verilerini temizle> Silmek istediğiniz öğelerin kutucuklarını işaretleyerek "Sil”e dokununuz.

General Mobile 4G  Kablosuz Wifi AyarlarıAyarlar> Kablosuz> Wi-Fi’ı kullanmak için kutucuğu aktif yapınız ve Wi-Fi ağlarını görebilirsiniz. Buradan bağlanmak istediğiniz ağı seçip bağlanabilirsiniz.

General Mobile 4G Hotspot İnternet Paylaşım Ayarları: Ayarlar> İnternet Paylaşımı> Taşınabilir kablosuz ortak erişim noktası> Kablosuz hotspot kurulumu yap seçeneği ile kablosuz ağ ismi şifreleme tipi ve şifrenizi yazıp kaydet yapınız.

General Mobile 4G ve 3G Açma Aktif Etme Ayarları: Ayarlar> Mobil ağlar> Ağ Modu> 3G bağlantısı ya da 4G işaretlemeniz yeterli.

Son Güncelleme: 23.03.2017 13:31
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Hakaret ve yasal olmayan paylaşımlar kullanıcı sorumluluğundadır.
Avatar
mustafa kemal 5 yıl önce

Türk Telekom general mobile 4g android one internet ayarları

Avatar
Müşteri Hizmetleri 5 yıl önce

İnternet bağlantı ve şebeke sorunu: Hard reset atıp denediniz mi?

Avatar
Müşteri Hizmetleri 5 yıl önce

Android 4G One hard reset nasıl yapılır? Telefon kapalıyken ses açma ve cihazı açma kapama tuşlarına basılı tutunuz. Komut yok yazısı veya yazılar geldiğinde tuşları bırakınız. Gelen seçeneklerden wife data factory reset yazısına ses kısma tuşu ile gelip güç tuşuna bir kez basıp çekiniz. Sonra yes yazısında da aynı şeyi yapınız. Son işlem Reboot seçeneğinde güç tuşuna basıp çekiniz. Tüm veriler silinip cihaz yeniden başlayacaktır.

Avatar
GM_Android_Duo 5 yıl önce

Bu telefonda 2 hattımı da kullanıyorum,Turkcell'den internete bağlanabiliyorum ama telekomdan bağlanamıyorum,yardımcı olursanız sevinirim.

Avatar
Müşteri Hizmetleri 5 yıl önce

General Mobile 4G Android One internet bağlantı sorunu: Tayfun Bey hatların yerini değiştirip denediniz mi?

Avatar
GM_Android_Duo 5 yıl önce

Denemiştim,herşeyi yapmıştım yine de olmuyordu? Hatta bir avea bayisine gitmiştim;''Bizden kaynaklanmıyor'' demişlerdi,bundan sonra da tel.i Telpa'ya yada aldığım yere göndermeden son bir kez başka bir Avea bayisine gittim merkezle ilgili bir sorunmuş,çözdüler:) Bugün 7.0 güncellemesi geldi,yaptım,bu sefer de şebeke simgelerinin üstünde X işareti var,kapatıp açtım,düzelmedi.Şimdi sorun ne acaba? GM 4G Anroid Dual aldık ama hep sıkıntı hep...:)

Avatar
GM_Android_Duo 5 yıl önce

İnternetle ilgili sorun kalmadı,turkcell'den de telekom'dan da girebiliyorum.Birkaç gün önce gelen Android 7 güncellemesinden sonra şebeke simgelerinin üstünde ünlem işareti var.HArd Reset nasıl atılıyor,bilgiler sıfırlanıyor mu telefondaki?