Android Tuş Kilidini Veriler Silinmeden Kaldırma

Android unutulan ya da yanlış desen denemesi nedeniyle kilitlenen telefonda veriler silinmeden hiçbir şey silinmeden açılabilir mi? Rehber silinmeden açma. Formatlamadan

Android Tuş Kilidini Veriler Silinmeden Kaldırma

Android unutulan ya da yanlış desen denemesi nedeniyle kilitlenen telefonda veriler silinmeden hiçbir şey silinmeden açılabilir mi? Rehber silinmeden açma. Formatlamadan

23 Temmuz 2013 Salı 16:18
Android Tuş Kilidini Veriler Silinmeden Kaldırma
müşteri hizmetleri

Android kullanan çok sayıda kişi, telefona ekran kilidini koymakta ve bunlardan bazıları zaman zaman ekran kilidi şifresini unutmakte. Kilidi açmak için hard reset atılması gerekiyor. Peki hard resetsiz açma yöntemi var mı?

Bu sorun kullanıcıyı rahatsızlık edebiliyor. Düşünün cihazda önemli bilgileriniz var. Şekil ekran kilidini unuttunuz, yapılabilecek en kolay yöntemde, Google hesabınızın şifresini girmak olacak. Hesap şifresini bilmiyorsanız mecburen hard reset atılması gerekecek.

Telefonun modeline göre, hard reset işlemi değişebiliyor. Wipe bölümüne, bootloader‘a giriş yaparak recovery‘e yapılabilir. Zor işlem ise adb komut sistemine bağlanılması.

Gmail şifresini hatırlıyorsanız kilit açılabilir. Bilmiyorsanız ikinci yöntem olan hard resetle devam edilecek. Verilerinizi silmeden işlem yapmak için bazı programlar var. Tabi zamanla çıkan Android güncellemeleri nedeniyle bu yöntemler zamanla etkisiz kalabiliyor. 

Android desen kilidini veriler silinmeden kırmak kaldırmak

1. Adım: Telefondan ayarlara giriniz. "USB Hata Ayıklama" seçeneğini açınız. Telefon açıkken usb ile bilgisayara bağlayınız. Eğer hata ayıklama bölümüne ulaşamazsanız bunu fastboot modundayken yapınız.Burada önemli konu bilgisayar telefonu görmesi.

2. Adım: Telefon bilgisayara bağlacak ve "adb komut sistemi" nedeniyle tools.zip dosyanın indirilmesi gerekiyor. Eğer ilgili dosyayı internetten indirdiyseniz, sıkıştırılmış dosyadan klasörü açın.

3. Adım: Shift tuşuna basınız ve klasöre mause ile sağ  tıklayın. Buradan komut penceresi aç yapılacak.

4. Adım: Komut penceresi adb devices komutunu yazılacak. Bilgisayar telefonu algılamışsa aşağıdaki  yazılar çıkacak. Görmemişse telefonun sürücülerini internetten indirip bilgisayara kurunuz.

android tuş kilidini veriler silinmeden açma

5. Adım: Cihazı tanıdığını varsayarak, aşağıdaki komutları yazınız:

deseni kırma
veriler silinmeden android tuş kilidini açma

Kodlar sırasıyla ve düzgün yazıldıysa cihaz yeniden başlayacak ve kilit kalkmış olacak. 

HTC Legend Tuş Kilidini Açma (Hard Reset)

hard resetsiz açma

HTC Desire Tuş Kilidini Açma (Hard Reset)


format atmadan açma

Son Güncelleme: 08.12.2018 04:54
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Hakaret ve yasal olmayan paylaşımlar kullanıcı sorumluluğundadır.
Avatar
ayşe türker 2 yıl önce

samsung şifrenizi biliyorsanız en iyi yöntem

findmymobile.samsung.com/login.do

Avatar
Mesut Özyavuzlu 7 yıl önce

Bilgi için teşekkürler. fakat USB Hata Ayıklama modu kapalı ve açamıyorum. Fastboot hakkında yardım ederseniz sevinirim.

Avatar
ömer 7 yıl önce

Ben drivertoolkit 8.3 indirdim verdiginiz siteden lisans anahtarı istiyo o sarunu nasıl halledebilirz ?

Avatar
berk 6 yıl önce

reklamı geçbutonu nerde

Avatar
Hüseyin Özgüler 5 yıl önce

error:device offline yazıyor

Avatar
birisi 2 yıl önce

ganga e posta istemeden nasıl yorum yazdırıyonuz ya bana da öğretin

Avatar
Ilayda 2 yıl önce

Ben tablet şifremi unuttum ve açamıyorum telefoncuya götürdüm eger şifreni hatırlamazsan tablet sıfırlanacak. Bütün herşey gidermi tablet sıfırlayınca. Resimler videolar hariç herşey gidebilir uygulama müzik yüklerim. E-posta hesabımın şifresini biliyorum internet de açık ama e-posta ve şifremi girdiğimde yedek pin istiyor bende onu bilmiyorum maalesef eğer telefonunun veya tabletinin şifresini unutup sıfırlayan ya da sıfırlatan varsa resimler ve vidoelar silindi mı lütfen söyler misiniz?

Misafir Avatar
Bilgi 2 yıl önce @Ilayda

Hard reset işlemi ile tüm veriler silinir. Bazı yazılımlarla geçmişte silinmeden açılabiliyordu. Ama zamanla yeni Android sürümlerde bu değişti. Şu an emin değiliz. Veriler silindiğinde veri kurtarma yazılımları verilerin belli bir oranını veya çoğunu kurtarabilir.

Beğenmedim! (0)
Avatar
yasemin kılıc 1 yıl önce

meraba. ne olur yardımcı olun . telefonumun markası note 5 ekran kılıt şifresi koydum ve hatırlamıyorum . acılmasi icin format gerekiyor .format atılırsa butun bılgıler gidecek bir yolu olmalı . ıletşim numara yada gmail yokmu bildiğiğniz lutfn yardımci olun

Misafir Avatar
Bu durum biraz karışık 1 yıl önce @yasemin kılıc

Yayınlanan bazı yöntemler bazı modeller için geçerli. Aynı zamanda kullanılan Android sürümlerine göre değişebiliyor. Bu durum için servislerden destek alabilirsiniz.

Beğenmedim! (0)