Android Telefonlarda Numara Engelleme Nasıl Yapılır

media 594

Android cep telefonlarda numara engelleme programı var mı cihaz içerisinden ayarlarından numara engelleme yapılır mı? Numara engelleme uygulaması programı indir yükle.

teknik destek

İçerikteki başlıklar

Samsung Galaxy HTC Sony ve Diğer Android Telefonlarda Numara Engelleme Nasıl Yapılır

Android cep telefonlarında numara engelleme işlemleri için (Android 2.2 için) Ayarlar->Çağrı Ayarları->Blacklist(Settings -> Call settings -> Blacklist) bölümüne gelin.

Android Telefonda Call Blocker (Gelen Aramaları Engelleme)

Hiç bu kadar kolay olmamıştı gelen aramaları engelleme, kişi listenizi yedeklemek , arama ve sms geçmişinizi görmek bunların hepsine yapabilmek için size ücresiz ve türkçe sunulan Call Blocker indirmelisiniz.

Call Blocker Özellikleri;

 • Backlist(Engellemek istediğiniz kişileri tutttugunuz liste)
 • Sizi rahatsız eden kişileri backlist atıp her aramasında ona sms yolu ile mesaj yollayıp istediğinizi söylebilirsiniz.(Lütfen beni rahatsız etme!)
 • Rehberinizdeki kişi listenizi yedekleyebilirsiniz.
 • Yedekleme işleminizi call Blocker yapımcısı olan netqin sunucuları yapabilir bu sayede hiç bir şekilde rehberinizi kaybetmezsiniz.
 • Uygulamaya şifre koyabilirsiniz ve bunun yanında sahte hesap açıp istediğiniz kişiye verebilirsiniz( Sevgilisine yakalanmak istemeyenler için anaekranda Callblocker simgesini gizleyebilirsiniz
 • Call Blocker Android numara engelleme programını indirebilirsiniz.

Android Gizli Gelen Çağrıları Aramaları Engelleme

Avea aboneleri için gizli çağrıları engelleme:

Avea aboneleri hatlarını gizli numaraya kapatmak için cep telefonlarından *253#’yi tuşlayıp arama tuşuna basmaları yeterli. Servisi iptal etmek ve gizli numaradan gelen aramaları kabul etmek için #253#’ü tuşlayıp arama tuşuna basmanız yeterli oluyor. Bu işlemler sadece bir kereye mahsus yapılıyor. Her arama için tekrar tekrar ayarlamak gerekmiyor. Bu işlemi isterseniz Avea Web İşlemleri menüsünden de yapabilirsiniz.

Turkcell aboneleri için gizli aramaları engelleme:

Turkcell aboneleri hatlarını gizli numaraya kapatmak için cep telefonlarından *253#’yi tuşlayıp arama tuşuna basmaları yeterli. Servisi iptal etmek ve gizli numaradan gelen aramaları kabul etmek için #253#’ü tuşlayıp arama tuşuna basmanız yeterli oluyor. Bu işlemler sadece bir kereye mahsus yapılıyor. Her arama için tekrar tekrar ayarlamak gerekmiyor. Bu işlemi isterseniz Turkcell Online İşlem Merkezi’nden de yapabilirsiniz.

Vodafone aboneleri için özel gelen çağrıları engelleme:

Gizli numaralı çağrıları almamak için Online Self Servis, Sesli Yanıt Sistemi ve SMS üzerinden işlem yapabilirsiniz. Gizli numaradan gelen çağrıları engellemek için: GIZLI AC yazıp 7046’ya mesaj yollayabilirsiniz veya 7046 yı arayabilirsiniz. Gizli numaradan gelen çağrıları kabul etmek için: GIZLI KAPAT yazıp 7046’ya mesaj yollayabilirsiniz veya 7046’yı arayabilirsiniz.

 • Müşterilerimiz bu işlemi operatör üzerinden yapmak istemezse, kullanılan telefonun marka ve modeli öğrenilir.
 • Kullanılan telefonun işletim sistemine göre uygulama marketinden numara engelleme yazılımları tavsiye edilebilir.
 • Numara engelleme özelliği Samsung marka telefonların hemen hemen hepsinde mevcuttur. Samsung telefonlarda numara engellemek için aşağıdaki başlıklara tıklayın.

Samsung cep telefonu numara engelleme ve kaldırma.

Samsung’un Java Tabanlı İşletim Sistemlerini kullanan telefonlarında numara engellemek için aşağıdaki adımları uygulayabilirsiniz.

Cep telefonunuzda arama engelleme özelliğini kullanmak için aşağıdaki adımları takip edin ;

 • Ayarlar > Uygulama Ayarları > Arama > Tüm Aramalar > Otomatik Reddet > Reddetme Listesi ;
 • Eklemek istediğiniz numaraya başında +90 veya 05xx yazarak numarayı girin. Buradan engellemek istediğiniz numaraları girin veya kaldırın.
 • Diğer bir yöntem, arama kaydından veya rehberde numaranın üzerine gelip seçenekler tuşuna basarak reddetme listesine ekleyebilirsiniz. Arama kaydı ekranında, bazı modellerde seçenekler kısmı bulunmamaktadır, ekranın alt tarafında reddetme listesine ekle seçeneği bulunur.

Android Telefonda Numara Engelleme Nasıl Yapılır

Reddedilen listesine kişi eklemek için aşağıdaki adımları izleyiniz.

Arama kaydında bulunan numarayı engellemek için;

1)       Menuden ‘Arama kaydı’ na giriniz.

2)       Arama listesi üzerinde engelleyeceğiniz numarayı veya kişiyi belirleyiniz.

3)       Seçeneklere giriniz.

4)       Reddedilen listesine ekle demeniz yeterli olacaktır.

Arama kaydında bulunmayan bir numarayı engellemek için;

1)       Menuden Ayarlar’a giriniz.

2)       Sırasıyla Uygulama Ayarları > Arama > Tüm Aramalar > Otomatik Reddet Menüsü > Reddedilenler listesine giriniz.

3)       Ekle butonuna basınız.

4)       Kişiyi rehber üzerinden seçmeniz yeterlidir.

Son Güncelleme: 01.05.2017 20:32

teknik destek

Bir cevap yazın