CryptoLocker Virüsü Nedir Nasıl Temizlenir

CryptoLocker Virüsü Nedir Nasıl Temizlenir

CryptoLocker Virüsü Nedir Nasıl Temizlenir

CryptoLocker Virüsü Nedir Nasıl Temizlenir

05 Aralık 2013 Perşembe 19:42
CryptoLocker Virüsü Nedir Nasıl Temizlenir
banner4

CryptoLocker Virüsü Nedir Nasıl Temizlenir


CryptoLocker son zamanlarda sık sık ortaya çıkan dolandırma amaçlı kullanılan virüslerden biri. Virüs önce bilgisayara bulaşıyor ardından bilgisayarlardaki önemli dosyaları tespit edip bunları şifreliyor. Şifrelenen dosyayı açmak için para talebi geliyor.

CryptoLocker Virüsü Nedir Nasıl Temizlenir-CryptoLocker Virüsü Çözümü


CryptoLocker mail virüsü temizleme programı ve adımları: RogueKiller ve Emsisoft Anti Malware yada Malwarebytes. CryptoLocker virüsü temizlendikten sonra bilgisayarı yeniden başlatıp bir excell üzerine sağ tıklayıp özelliklerden önceki sürümleri seçip şifrelemeden önce ki yedek vardır birini seçip ve geri yükle ile işlem tamamlanır.Aynı işlem word, pdf ve resimler içinde uygulanabilir.

HKEY_CURRENT_USERSoftwareMicrosoftWindowsCurrentVersionRun “CryptoLocker”
HKEY_CURRENT_USERSoftwareMicrosoftWindowsCurrentVersionRunOnce “*CryptoLocker”
HKEY_CURRENT_USERSoftwareMicrosoftWindowsCurrentVersionRun “CryptoLocker_
HKEY_CURRENT_USERSoftwareMicrosoftWindowsCurrentVersionRunOnce “*CryptoLocker_
Yukarıdaki kayıtları regedit bölümünden silip programla tarama yapınız. İndirme: tamindir.com/cryptoprevent

Zararlı Yazılımın Yeniden Çalışmasını Engellenmek


Kayıt defterinde run (çalıştır) ın altında bilgisayarların her açılışında çalıştırılacak anahtarlar(key) bulunmaktadır. Cryptolocker zararlı yazılımı da kendisini buraya eklemektedir. Böylelikle her açılışta çalışmaktadır.

Zararlı yazılımın tekrardan çalışmasını engellemek için bu dosyayı bulup kaldırmak gerekmektedir. Bunun için "regedit -> HKLMSOFTWAREMicrosoftWindowsCurrentVersionRun" 'a girilmelidir. Sağ tarafta bulunan örnek amlbusat.exe silinmeli

CryptoLocker Nedir,CryptoLocker Virüsü Temizleme Kaldırma,CryptoLocker Dosya Şifrlendi

Virüslü şifreyi kaldırmak için 100 ila 300 dolar arası bir ücret talep ediliyor. İstenen tutarı MoneyPak para ödeme araçlarını ile yapıyorlar. CryptoLocker Virüs' ün ilk yayıldığı ülke İngiltere; ardından ABD genelinde çok sayıda bilgisayara ulaştı.Türkiye'de ise virüsle ilgili herhangi bir şikayet olmadı; Ancak CryptoLocker virüsü ülkemizde yayılabileceği aktarıldı.

Uyarı olarak internet üzerinden gelen bilmediğiniz link ve dosyayı açmamak. Çözüm olarak Malwarebytes yazılımı kullanılabilir.

banner5
Son Güncelleme: 05.12.2013 19:42
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Haber ve Teknoloji ile ilgili iletişim için yorum bırakabilirsiniz. Teknoloji Haberleri -Teknoloji Haber
Avatar
Sercan Bilen 1 yıl önce

CryptoWall 3.0 Merhaba arkadaşlar son zamanların tanınan virüsü crypto locker çözülemiyordu ve ya çok yüksek meblalar ödenip dosyalarımızı alıyorduk yada maaleseki dosyalarımızdan vaz geçiyorduk. .CCC .VVV .ABC .AAA .ACX .ECC .EZZ .EXX .ZZZ .r gibi uzantıların tamamını çözebiliyoruz bunun için bize sadece 1 adet örnek dosya göndermeniz yeterlidir. İşlemler 2 - 12 saat arası sürmektedir. ....

Avatar
Engin yılmaz 2 yıl önce

Öncelikle geçmiş olsun. Cryptolocker virüsünü temizlemek için yardımcı oluyoruz : TTNET, TURKCELL, PTT veya KARGO e-posta tıkladığınızda bilgisayara virüs bulaştı ve ENCRYPTED dosyalarınıza erişemiyorsanız

Avatar
mujdat karakoc 1 hafta önce

Crypto olarak virusu temizlemeyi ve şifreli dosyaları açmayı başardık. İletişime site üzerinden geçebilirsiniz.