Turkcell Cep Telefonu Mobil İnternet Ayarları

Turkcell 3g vinn model bağlantısı ayarları nasıl yapılır? Wifi internet ayarı. Vinn modem bağlantı yapılmıyor. Sonlandırıldı hatası sorunu nedir?Sorgulama

Turkcell Cep Telefonu Mobil İnternet Ayarları

Turkcell 3g vinn model bağlantısı ayarları nasıl yapılır? Wifi internet ayarı. Vinn modem bağlantı yapılmıyor. Sonlandırıldı hatası sorunu nedir?Sorgulama

24 Temmuz 2012 Salı 11:41
Turkcell Cep Telefonu Mobil İnternet Ayarları
banner4

Turkcell Cep Telefonu Mobil İnternet MMS 3G Ayarları Nasıl Yapılır


Turkcell Cep Telefonu Mobil İnternet Ayarları Hangi Bölümden Yapılır? cep telefonu internet ayarları android wifi bağlantısı sorunu internet wap ayarları manuel turkcell internet ayarları nasıl yapılır

Android ve iPhone cep telefonu kullananlar sitemizden örnek Turkcell Android internet ayarları yazarak konuya ulaşabilirler. Android ve iPhone APN kısmına internet yazmanız yeterli olabilir.

Turkcell Cepten İnternet ayarlarınızı yapmak için; (Ayarlarınızı kaydederken şifre sorulursa 1234 olarak girebilirsiniz) WAP yazıp 2222′ye kısa mesaj gönderebilir, veya www.turkcell.com.tr’de Abone Yardım menüsünde Telefon Ayarları

bölümüne modelinizi seçebilirsiniz.

Turkcell Cep Telefonu İnternet Ayarları


Cepten İnternet’le;

• E-postalarınızı, haberleri, borsayı takip edebilir,
• Merak ettiğiniz bir sorunun cevabını veya trafik durumunu öğrenebilir,
• Bankacılık işlemlerini yapabilir,
• En popüler, şarkı, video, logo, melodi ve oyunları indirebilir,
• Dilediğiniz WAP ve Web sitelerine ulaşıp, internet dünyasını keşfedebilirsiniz…

Turkcell Cep Telefonu Mobil İnternet Ayarları,cep telefonu,internet ayarları,android wifi bağlantısı sorunu,internet,wap ayarları,manuel turkcell internet ayarları

Üstelik Ekonomik İnternet Paketleri​ ile cepten interneti çok avantajlı fiyatlara kullanabilirsiniz.

 

Turkcell Cepten İnternet‘ten faydalanmak için herhangi bir özel aboneliğe ihtiyacınız yok. WAP uyumlu telefonunuzun WAP/Cepten İnternet ayarlarını yapmanız yeterli.

Cepten İnternet ayarlarınızı yapmak için;

(Ayarlarınızı kaydederken şifre sorulursa 1234 olarak girebilirsiniz) WAP yazıp 2222′ye kısa mesaj gönderebilir, veya www.turkcell.com.tr’de Abone Yardım menüsünde Telefon Ayarları bölümüne tıklayıp telefon modelinizi seçebilirsiniz.

SIM kartınızı yeni bir cep telefonuna takıp kullanmaya başladığınızda, telefonunuzu değiştirdiğiniz sistem tarafından algılanır ve Otomatik Ayar Gönderim Sistemi ile yeni telefonunuzun Cepten İnternet ayarları cep telefonunuza kısa mesajla gönderilir.

İnternet sayfalarının telefonunuzdan açılabilmesi için turkcell-im Cepte İnternet kullanmalı ya da telefonunuzun bir internet tarayıcısı (browser) olmalıdır.

WAP nedir?

WAP, İngilizce “Wireless Application Protocol”ün kısaltılmasıdır. İletişim protokol serilerinden oluşan, kablosuz cihazlar için tasarlanmış bir uygulama ortamıdır. Kısaca WAP, cep telefonunuzdaki özel internet ortamıdır.

Desteklenen veri transfer hızı nedir?

İnternet servislerinde olduğu gibi, kullanılan teknolojinin özelliğinden dolayı, 3G bazlı servislerde sabit veya ortalama bir veri iletişim hızından bahsedilemez. İletişim hızınız, kullandığınız telefon, bulunduğunuz yer, veri trafik yoğunluğu ve erişmek istediğiniz veri ağının bağlantı altyapısı ve yoğunluğu gibi faktörlere bağlı olarak anlık değişkenlik gösterebilir. EDGE ile veri iletişim hızı GPRS’e göre ortalama üç katına çıkabilir. EDGE uyumlu telefonlarda erişilebilecek en yüksek iletişim hızı 236.8 Kbps’dir (saniyede 29.6 KB).3G destekli cep telefonları ise maksimum 7,2 Mbit/sec’a varan hızları desteklemektedir.

3G Hızında İnternet

3G uyumlu cep telefonu olan çalışanlarınız, telefonlarında internet ayarları varsa, 3G hızında internetten faydalanabilir.Ayrıca; INTERNET yazıp 2222′ye gönderince internet “apn” ayarları ücretsiz olarak da kaydedilebilir.

Turkcell Cep Telefonu Mobil İnternet Ayarları

banner5
Son Güncelleme: 24.07.2012 11:41
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Haber ve Teknoloji ile ilgili iletişim için yorum bırakabilirsiniz. Teknoloji Haberleri -Teknoloji Haber