Türksat 4A Uydu Frekans Ayarları Kurulumu Nasıl Yapılır

Türksat 4A Uydu Frekans Ayarları Kurulumu Nasıl Yapılır

Türksat 4A Uydu Frekans Ayarları Kurulumu Nasıl Yapılır

Türksat 4A Uydu Frekans Ayarları Kurulumu Nasıl Yapılır

18 Eylül 2014 Perşembe 16:30
Türksat 4A Uydu Frekans Ayarları Kurulumu Nasıl Yapılır
banner4

Türksat 4A Uydu Kanal Frekans Ayarlar Kurulumu Nasıl Yapılır


Türksat 4A geçiş yapıldı televizyon ve radyo yayınlarının kanal frekans listesi değişiklikleri yayınlandı. Türksat 4A 2014 Kanal Listesi


Türksat 4A Uydu Frekans Ayarları Kurulumu Nasıl Yapılır,Türksat 4A Uydu Listesi 2014 indir,Türksat 4A Kanal Ayarları Nasıl Yapılır,Kanal Ayarı,Türksat Çanak Yönü

Beklenen Türksat uydu değişikliği nihayet yapıldı çoğu kişi kanal yayın değişikliğini benim gibi unuttu ve çanak anteni ve uydu receiver'i kontrol etti acaba çanak mı yerinden  oynadı yoksa kablo sorunu mu var belkide receiver uydu cihazında mı sorun var diyerek kontrol edildi.

Türksat 4a Uydu Frekans Kanal Listesi 2014 buradan erişebilirsiniz tıklayınız.


2014 yılında uzaya gönderilen Türksat 4A haberleşme uydusunun 42° Doğu yörüngesinde sağlayacağı ilave kapasiteyle 2014 yılında uydularımız üzerinden yayınlanan TV ve radyo sayısında ciddi bir artış beklenirken, birçok ulusal TV kanalının HD versiyonlarının da yayın hayatına başlayacağı düşünülüyor.

[caption id="" align="aligncenter" width="570"]Türksat 4A Uydu Frekans Ayarları Kurulumu Nasıl Yapılır Türksat 4A Uydu Frekans Ayarları Kurulumu Nasıl Yapılır[/caption]

Bununla birlikte, HD yayınlara yer açılabilmesi ve uydu kapasitesinin en verimli şekilde kullanılabilmesi için Türksat 2A ve Türksat 3A haberleşme uydularımızdaki yayın parametrelerinde tekrar düzenleme yapılması ihtiyacı doğdu.
11844 MHz frekansı, Dikey V-polarizasyon, 2222 Sembol Oranı, FEC ¾ veya 11747 MHz frekansı, Yatay H-polarizasyon, 27500 Sembol Oranı ve FEC 5/6 değerleri girilerek “Şebeke Taraması” yapılmalıdır.


Türksat 4A haberleşme uydusu, 42° Doğu yörüngesinde (Türksat 2A ve Türksat 3A uyduları ile birlikte) hizmet vereceğinden, uydu üzerindeki yayınları izlemek için ek bir antene ihtiyaç olmadığı gibi mevcut anten ayarlarında da herhangi bir değişiklik yapılmasına gerek bulunmamaktadır.


Yeni uydularıyla bölgesindeki liderliğini güçlendiren Türksat, 42° yörüngesinde kullanıcılara daha fazla TV ve radyo kanalı izleme imkânı sunmaktadır.

banner5
Son Güncelleme: 18.09.2014 16:30
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Haber ve Teknoloji ile ilgili iletişim için yorum bırakabilirsiniz. Teknoloji Haberleri -Teknoloji Haber
Avatar
kanal frekansı 2 yıl önce

frkenas girme olayı çok açkı anlatılmış teşekkürler.

Avatar
Mustafa Kemal Erdem 2 yıl önce

Turksat 4A uydu frekans ayarları ve kanal bulma ekleme: yukarıda aktarılan adımlar otomatik frekans değeri ile kanalları bulmayı sağlar eğer otomatik yayın arama yapılamadıysa manuel uydu kurulumundan ya da kanal aramadan Turksat 4A frekans değerlerini girip aratabilirsiniz.