PlayStation 4 Sistem Yazılım Güncellemesi PS4 2.0 indir

PlayStation 4 Sistem Yazılım Güncellemesi PS4 2.0 indir,PlayStation 4 2.0 Yazılımı indirmek.PlayStation 4 Yükleme Kurulumu Nasıl Yüklenir.Sistemi Kurma Kur

PlayStation 4 Sistem Yazılım Güncellemesi PS4 2.0 indir

PlayStation 4 Sistem Yazılım Güncellemesi PS4 2.0 indir,PlayStation 4 2.0 Yazılımı indirmek.PlayStation 4 Yükleme Kurulumu Nasıl Yüklenir.Sistemi Kurma Kur

29 Ekim 2014 Çarşamba 00:38
PlayStation 4 Sistem Yazılım Güncellemesi PS4 2.0 indir
banner4

PlayStation 4 System Update Sistem Yazılım Güncellemesi Başladı İndir


PlayStation 4 sistem yazılım güncellemesi nasıl yapılır? PS4 2.0 indir. PlayStation 4 2.0 sürümü indirmek. PlayStation 4 yükleme kurulumu nasıl yüklenir diyenler için çözüm detayları.

PlayStation 4 yeni sistem yazılımı güncellemesi yayınlandı sitemizde bulunan bağlantıdan indirebilirsiniz.


PlayStation, resmi sitesinde 28 Ekim 2014 itibari ile PlayStation 4 sistemleri için yeni yazılım güncellemesi yayınlandı.

PlayStation 4'de PSN özelliklerini ve sistemdeki bazı özellikleri kullanabilmek için yeni 2.0 yazılım güncellemesini yüklemeniz gerekiyor.

PlayStation 4 sistem yazılım güncellemesi 2.0 sürümün ana özellikler şu şekilde:

 • Oyunu Paylaş ile aynı partideki iki PSN oyuncusu, oyun ekranını paylaşabilir. Oyun moderatörü (Oyunu Paylaş işlevini başlatan kullanıcı) ve konuk (Oyunu Paylaş işlevine katılan kullanıcı) aynı ekranı izlerken birlikte aynı oyunu oynayabilir ya da konuk, oyun moderatörünün yerini alıp oyun moderatörünün oyun ekranını yönetebilir.

 • Oyunu Paylaş işlevini başlatmak için parti ekranından [Oyunu Paylaş] öğesini seçin. Bazı özellikleri kullanabilmek için PlayStation Plus üyeliği gerekir.

 • Artık YouTube'a video yüklenebilir.

 • Artık ana ekranların ve işlev ekranlarının temalarını her kullanıcı için ayarlayabilirsiniz. Temalar PlayStation Store'dan indirilebilir. Temaları [Ayarlar] > [Temalar] altından seçebilirsiniz.

 • Artık USB depolama cihazlarında depolanmış müzikleri çalabilirsiniz. Müzik dosyaları (MP3 veya AAC) içeren bir USB depolama cihazını PS4 sistemine bağlayın, ardından içerik alanından [USB Müzik Oynatıcı] öğesini seçin.


PlayStation 4 sistem yazılımı güncellemesi 2.0 sürümü yenilenmiş özellikleri:


PlayStation'dan Canlı Yayın öğesine aşağıdaki özellikler eklendi:

 • Artık geçmişteki yayınları izleyebilirsiniz.

 • Artık yayınlar dile göre filtrelenebilir. Yayınlar listesi görüntülenirken OPTIONS düğmesine basın, ardından [Dil] öğesini seçin.

 • Artık favori kanallarınızı veya yayıncılarınızı takip edebilirsiniz.

 • [Öne Çıkanlar] eklendi. PlayStation® tarafından önerilen yayınlar, Arkadaşların yayınları ve takip ettiğiniz yayınlar gibi yayınlara göz atabilirsiniz.

 • [Oyunlar] eklendi. Burada her oyunun yayınları görüntülenir.

 • Artık Twitch simgeleri yorumlarda görüntülenebilir.


Yayınlara aşağıdaki ayarlar eklendi. Paylaş menüsü görüntülenirken OPTIONS düğmesine basın, ardından [Paylaşma Ayarları] > [Yayın Ayarları] > [Gelişmiş Ayarlar] öğesini seçin:

 • Artık izleyicilere mesaj gösterebilirsiniz.

 • Artık parti sesli sohbetlerini yayınlara ekleyebilirsiniz. Oyuncunun sesinin eklenebilmesi için parti ayarlarında oyuncunun sesini yayınlama ayarı etkinleştirilmelidir.

 • Artık PlayStation Camera'dan alınan video içeriğinin boyutu, arka planı ve efektleri gibi ayarları değiştirebilirsiniz. • Artık Paylaş menüsünden [Ekran Görüntüsü Yükle] öğesini seçtiğinizde, mesajınıza ekran görüntüsü ekleyebilirsiniz.

 • Artık video kliplerinizi [Yakalanan Öğeler Galerisi] altında kırpabilirsiniz.


Ayarlar:

 • Artık PS4 sisteminiz Dinlenme Modundayken (eski adıyla Bekleme Modu; aşağıya bakın) kontrol cihazınızın şarj olacağı süreyi ayarlayabilirsiniz. Süreyi [Ayarlar] > [Güç Tasarrufu Ayarları] > [Dinlenme Modunda Kullanılabilen İşlevleri Ayarla] > [Gücü USB Bağlantı Noktalarına Sağla] öğesinden ayarlayabilirsiniz.

 • [Ayarlar] > [Sistem] > [Sesli İşlem Ayarları] altına [Kılavuzu Görüntüle] ve [Sesli İşlem Komutları] eklendi. PS4 sistemini sesinizle kullanma hakkındaki bilgiler ve ipuçlarından oluşan bir listeyi görüntüleyebilirsiniz.

 • [Ayarlar] > [Cihazlar] > [Ses Cihazları] altına [Giriş Cihazı] ve [Çıkış Cihazı] eklendi. Ayrıca [Ayarlar] > [Ses ve Ekran] > [Ses Çıkış Ayarları] altındaki [Kulaklığa Çıkış Ver], [Ayarlar] > [Cihazlar] > [Ses Cihazları] altına taşındı.

 • [Ayarlar] > [Cihazlar] altına [Fare] eklendi.


Diğer:

 • Artık tanıyabileceğiniz oyuncuların adları Arkadaşlar listeniz veya Yenilikler gibi alanlarda görüntülenebilir. Tanıyabileceğiniz oyuncuların gerçek adınızı ve profil resminizi görüp göremeyeceğini [Ayarlar] > [PSN] > [Gizlilik Ayarları] > [Arkadaşlarla Bağlantı] > [Tanıyabileceğiniz Oyuncular] altında ayarlayabilirsiniz.

 • Artık [Arkadaşlar] gibi alanlara gerçek adlarını girerek oyuncuları arayabilirsiniz. Diğer oyuncuların arama sonuçlarında gerçek adınızın ve profil resminizin görünüp görünmeyeceğini [Ayarlar] > [PSN] > [Gizlilik Ayarları] > [Arkadaşlarla Bağlantı] > [Arama] altında ayarlayabilirsiniz.

 • Artık [Mesajlar] ekranında Üçgen düğmesine basarak sesli mesaj kaydedebilirsiniz.

 • [Parti] ekranının düzeni geliştirildi.

 • İçerik alanında görüntülenen içerik öğelerinin sayısı değiştirildi. Görüntülenmeyen içerik öğeleri, [Kütüphane] altında incelenebilir. [Ayarlar] > [Sistem] altındaki [Giriş Ekranındaki İçerik Öğelerinin Sayısını Sınırla] onay kutusunun işaretini kaldırarak tüm içerik öğelerini içerik alanında inceleyebilirsiniz.

 • Artık bazı bildirim mesajlarında [PS düğmesi] görünmektedir. Mesaj ekranın üst köşesinde görüntülendiğinde, PS düğmesine basarak mesajın ayrıntılarını görebilirsiniz.

 • Sisteminize yeni bir cihaz bağladığınızda, ekranın sol üst köşesinde görüntülenen sistem mesajında kalan pil şarjını kontrol edebilirsiniz.

 • "Bekleme Modu" "Dinlenme Modu" olarak yeniden adlandırıldı.


YouTube, Google Inc.in ticari markasıdır.
Twitch, Twitch şirketinin ticari markası veya tescilli ticari markasıdır.

Not:

 • Yazılıma bağlı olarak, PS4 sistem yazılımını güncellemeden oyun oynayamayabilirsiniz.

 • Sony Computer Entertainment tarafından bir ağ veya disk ortamı üzerinden sağlanan resmi güncelleme verilerinden başka verileri kullanarak güncelleme yapmayın. Ürün belgelerinde veya bu sitede açıklanan yöntemlerden başka bir yöntemi kullanarak güncelleme yapmayın. Başka bir kaynaktan alınan verilerle, başka bir yöntemle veya herhangi bir biçimde değiştirilmiş bir PS4 sistemi ile güncelleme yapılırsa PS4 sistemi düzgün çalışmayabilir ve resmi güncelleme verilerini yükleyemeyebilir. Bu eylemlerden herhangi biri PS4 sistemi garantisini geçersiz kılabilir ve Sony Computer Entertainment'tan garanti hizmetleri veya onarım hizmetleri almanızı etkileyebilir.


Sistem Yazılımı

Sisteminizde yüklü bulunan PS4 sistem yazılımı ve sistem yazılımı güncellemeleri, Sony Computer Entertainment Inc. tarafından sağlanan sınırlı bir lisansa tabidir. Ayrıntılı bilgi için www.scei.co.jp/ps4-eula/ adresini ziyaret edin.

Güncelleme Yöntemleri

PS4 sistem yazılımınızı aşağıda açıklanan yöntemlerden birini kullanarak güncelleyebilirsiniz. Güncellemenin başarıyla tamamlandığını doğrulamak için güncelleme işlemi tamamlandığında işlev ekranına gidin ve (Ayarlar) > [Sistem] > [Sistem Bilgileri] öğesini seçin. Sistemi güncellemek için kullandığınız sistem güncellemesinin sürüm numarası [Sistem Yazılımı] alanında görüntüleniyorsa güncelleme başarıyla tamamlanmış demektir.

İnterneti kullanarak güncelleme

PS4 sisteminizin ağdan güncelleme özelliğini kullanarak sistemi güncelleyin.

Güncellemeyi gerçekleştirmek için aşağıdakiler gerekir:

 • PS4 sistemi

 • İnternet bağlantısı (kablolu veya kablosuz)


Ağdan güncelleme özelliğini kullanmadan önce PS4 sisteminizin ağ ayarlarını yapılandırmanız gerekir. Ayrıntılı bilgi için PS4 sisteminizin kullanım kılavuzuna bakın.

İşlev ekranında (Ayarlar) > [Sistem Yazılımı Güncellemesi] öğesini seçin. Sisteminiz, sistem yazılımının son sürümüne sahip olup olmadığınızı internet üzerinden otomatik olarak kontrol eder. Daha yeni bir sürüm için güncelleme dosyası bulunuyorsa sisteme indirilir. İndirme işlemi tamamlandığında ekranın sol üst köşesinde bir bildirim mesajı görüntülenir. İşlev ekranında (Bildirimler) > [İndirilenler] öğesini seçin ve ekrandaki talimatları uygulayarak yükleme işlemini gerçekleştirin.

Disk kullanarak güncelleme

Bir oyun diskinde bulunan güncelleme dosyasını kullanarak sistemi güncelleyin.

Güncellemeyi gerçekleştirmek için aşağıdakiler gerekir:

 • PS4 sistemi

 • Güncelleme dosyasını içeren bir disk


Sistem yazılımının daha yeni bir sürümünü içeren bir disk oynattığınızda güncelleme işlemi için size rehberlik eden bir ekran görüntülenir. Ekrandaki talimatları uygulayarak güncelleme işlemini gerçekleştirin.

Bilgisayar kullanarak güncelleme

PS4 sisteminiz internete bağlı değilse bu güncelleme yöntemi kullanılabilir. Güncelleme dosyasını bilgisayarınıza indirin, daha sonra bir USB depolama cihazına kaydedin. Kaydedilen dosyayı PS4 sisteminizin sistem depolama alanına kopyalayarak sistemi güncelleyin.

Standart güncelleme prosedürü için aşağıdaki adımları uygulayın.

Güncellemeyi gerçekleştirmek için aşağıdakiler gerekir:

 • PS4 sistemi

 • İnternete bağlı bilgisayar

 • USB depolama cihazı, örneğin FAT32 formatında biçimlendirilmiş bir USB bellek


* Yaklaşık 300 MB boş alan olmalıdır.

1) Güncelleme dosyasını kaydetmek için USB depolama cihazında klasörler oluşturun.

Bilgisayar kullanarak "PS4" adlı bir klasör oluşturun. Bu klasörün içinde "UPDATE" adlı başka bir klasör oluşturun.

2) Güncelleme dosyasını indirin ve 1. adımda oluşturduğunuz "UPDATE" klasörüne kaydedin.

Dosyayı "PS4UPDATE.PUP" dosya adıyla kaydedin.

PlayStation 4 sistem yazılımı güncelleme sürümü 2.00 indirmek için


4) Güncelleme dosyasının kayıtlı olduğu USB depolama cihazını PS4 sisteminize takın ve daha sonra güç düğmesine en az yedi saniye boyunca dokunun. PS4 sistemi güvenli modda çalışır.

5) [Sistem Yazılımını Güncelle] öğesini seçin. Ekrandaki talimatları uygulayarak yükleme işlemini tamamlayın.

PS4 sisteminiz güncelleme dosyasını algılamazsa klasör adları ve dosya adının doğru olup olmadığını kontrol edin. Klasör adları ve dosya adını büyük harf kullanarak tek baytlık karakterlerle girin.

Nadir durumlarda PS4'ünüzü sıfırlamanız gerekebilir. PS4 sisteminizi sıfırlamanız ve sistem yazılımını yeniden yüklemeniz gereken durumlarda, örneğin sabit disk sürücüsünü değiştirirken bilmiyorsanız destek almadan yapmayınız.Tüm kullanıcılar ve kayıtlı tüm veriler silinecek.

PlayStation 4 Sistem Yazılım Güncellemesi PS4 2.0 indir
banner5
Son Güncelleme: 29.10.2014 00:38
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Haber ve Teknoloji ile ilgili iletişim için yorum bırakabilirsiniz. Teknoloji Haberleri -Teknoloji Haber