Lumia Ailem Ayarları Sorunu Çözümü

Lumia Ailem Ayarları Sorunu Çözümü,Nokia Lumia Ailem Ayarları Tanımlı Değil Uyarı,Lumia Ailem Ayarları Nasıl Yapılır,Lumia Ailem Kurulumu,Lumia Ailem Sorunu

Lumia Ailem Ayarları Sorunu Çözümü

Lumia Ailem Ayarları Sorunu Çözümü,Nokia Lumia Ailem Ayarları Tanımlı Değil Uyarı,Lumia Ailem Ayarları Nasıl Yapılır,Lumia Ailem Kurulumu,Lumia Ailem Sorunu

30 Kasım 2013 Cumartesi 00:34
Lumia Ailem Ayarları Sorunu Çözümü
banner4

Lumia Ailem Ayarları Nedir Kayıt Olma Sorunu Çözümü


Lumia Ailem Ayarları Sorunu Çözümü,Nokia Lumia Ailem Ayarları Tanımlı Değil Uyarı,Lumia Ailem Ayarları Nasıl Yapılır,Lumia Ailem Kurulumu,Lumia Ailem Sorunu

Lumia kullanıcılarının çoğunun şikayetçi olduğu ailem ayarları tanımlı değil uyarısı aşağıda genel ayarları mevcut isteyen sadece cihaza tanımladığı mail adresinde kullandıkları doğum tarihi 18 yaş altında ise hata veriyor bunu 18 yaş üstü yaptıklarında sorun çözülüyor bu ayarı mail adresine giriş yapıp düzeltmeli gerekiyor.

Lumia Ailem Ayarları Sorunu Çözümü-Nokia Lumia Ailem Ayarları Kurulumu


Lumia Ailem Ayarları Sorunu Çözümü,Nokia Lumia Ailem Ayarları Tanımlı Değil Uyarı,Lumia Ailem Ayarları Nasıl Yapılır,Lumia Ailem Kurulumu,Lumia Ailem Sorunu

Nokia Lumia telefonlarda uygulama indirdiğinizde ebeveyn bildirim uyarası geldiğinde yapmanız gereken kullandığınız mail adresindeki doğum tarihinizi düzeltmek.

Microsoft  hesap ayarlarında yaşınızın 18′den küçük olmasından kaynaklı. Çözüm için hesabınızdaki yaşınızı değiştirip tekrar deneyin, sorun devam ederse hesabı kaldırıp tekrar kurun.


Hesabınızı silmek için;
1. Microsoft hesabı sayfasında oturum açın.

2. Hesap ayarları’nı tıklayın.
3. Genel Bakış sekmesi ile gelen sayfanın en altında Hesabı Kapat tıklayınız.Windows Phone Ailem Ayarları

Çocuğunuzun telefonu için uygulama ve oyun indirmelerini açmanın yolu Windows Phone web sitesindeki Ailem’dir. Çocuğun bir Windows Phone 8′i varsa, Ailem sayfasından oyun derecelendirmeleri dahil olmak üzere uygulama ve oyun indirme ayarlarını da yönetebilirsiniz.


Ailem’i ayarlamak için, hem çocuğun hem de ebeveynin Microsoft hesabı e-posta adresi ve parolası ile oturum açmanız gerekir. Ardından, çocuğun uygulamaları indirebilmesi için Windows Phone Mağazası Kullanım Koşulları’nı kabul edebilirsiniz.


Çocuğun Xbox oyunlarını da indirebilmesini istiyorsanız, Xbox web sitesine gitmeniz ve Xbox Kullanım Koşulları’nı çocuğun adına kabul etmeniz gerekir. Bu kullanım koşulları Windows Phone Mağazası Kullanım Koşulları’ndan ayrıdır.
Not: Ailem yalnızca Windows Phone 8′de kullanılabilir.


Çocuğun uygulamaları ve oyunları indirebilmesini sağlamak üzere Ailem’i ayarlamak için

 1. Bilgisayarınızda, Windows Phone web sitesindeki Ailem’e gidin.
 2. Ebeveynin Microsoft hesabı e-posta adresini ve parolasını kullanarak oturum açın. Ebeveynin Windows Phone’a sahip olmaması sorun olmaz. Yine de Ailem’i ayarlayabilirsiniz. Ebeveynin Microsoft hesabı yoksa bir Microsoft hesabı oluşturabilirsiniz. 3. Ailem ayarlama sayfasında, Başlarken‘i tıklatın.


 4. Çocuğu Ailem’e eklemek için Giti tıklatın. Oturum açma sayfasında, çocuğun Microsoft hesabı e-posta adresini ve parolasını girin. Çocuğun Microsoft hesabı yoksa, oluşturmak için Kaydol‘u tıklatın.
 5. Ailem giriş sayfasında, çocuğun adının yanında, Düzelt‘i tıklatın ve Windows Phone Mağazası Kullanım Koşulları’nı kabul etmek için yönergeleri izleyin. Çocuk artık Windows Phone Mağazası’ndan uygulamaları indirebilir.
 6. Çocuğun Xbox oyunlarını da indirmesini sağlamak için Xbox.com adresine gidin, çocuğun hesabı ile oturum açın ve Xbox Kullanım Koşulları’nı kabul etmek için yönergeleri izleyin.


İpucu: Ailem’e başka bir ebeveyn de ekleyebilirsiniz, böylece iki ebeveyn de çocuklarının ayarlarını ortak olarak yönetebilir. Ailem giriş sayfasına gidin ve Ebeveyn ekle’yi tıklatın. Ebeveynler birbirlerinin ayarlarını değiştiremezler.

Çocuk için uygulama indirme ayarlarını değiştirme


Çocuğun Windows Phone Mağazası’ndan uygulama ve oyun indirip indiremeyeceğini ve çocuğun hangi oyun derecelendirmelerini görüntüleyip indirebileceğini ayarlayabilirsiniz.

 1. Bilgisayarınızda windowsphone.com adresine gidin.
 2. Keşfet seçeneğinin altındaki açılır menüde, Ailem‘i tıklatın.
 3. Telefonunuzda oturum açmak için kullandığınız Microsoft hesabını kullanarak oturum açın.


  Not: windowsphone.com’da zaten oturum açtıysanız, açılır menünün en üstünde Keşfeti değil adınızı görürsünüz ve bu oturum açma adımı atlanır.
 4. Ailem giriş sayfasında, çocuğun adının yanında, Ayarları Değiştir‘i tıklatın ve aşağıdakilerden birini yapın:
  • Çocuğun uygulama ve oyun satın almasına izin vermek için, Uygulama+Oyun indirmeleri altında, Ücretsiz ve Ücretliye İzin Ver‘i seçin.

  • Çocuğun yalnızca ücretsiz uygulama ve oyunları indirmesine izin vermek için, Uygulama+Oyun İndirmeleri altında, Yalnızca Ücretsize İzin Ver‘i seçin. Böylece çocuğun ücretsiz uygulamalardan bile uygulama içi satın alma işlemleri yapması engellenir.

  • Çocuğun uygulama veya oyun indirmesini engellemek için, Uygulama+Oyun İndirmeleri altında İzin Verme‘yi seçin.

  • Çocuğun yaşına göre göz atabileceği ya da indirebileceği en yüksek oyun derecesini ayarlamak için, Oyun Derecelendirme Filtresi‘ni açın. Microsoft Aile Güvenliği web sitesine gidip derecelendirmeyi değiştirmek için, Derecelendirmeyi değiştir‘i tıklatın.

  • Çocuğunuzun derecelendirilmemiş oyunlara göz atması ve indirmesine izin vermek için, Derecelendirilmemiş Oyunlara İzin Ver‘in yanındaki onay kutusunu işaretleyin. (Bazı derecelendirilmemiş oyunlarda çocuğun görmesini tercih etmeyeceğiniz içerik bulunabilir.)  Not: Oyun derecelendirme filtresi kapalıyken, oyun derecelendirme ayarları gizlidir. Göstermek için açın. Kaynak:Nokia
banner5
Son Güncelleme: 30.11.2013 00:34
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Haber ve Teknoloji ile ilgili iletişim için yorum bırakabilirsiniz. Teknoloji Haberleri -Teknoloji Haber
Avatar
Caner 3 yıl önce

teşekkür ederim 1 haftadır aradığım çözümü 5 dakikada buldum :)