YouTube Video Film Izlerken Donma Sorunu Seyretme Sorunu

YouTube Video Film Izlerken Donma Sorunu Seyretme Sorunu,Youtube Video izlerken Donuyor,internette Film Seyrederken Donma Oluyor,Kesilme Oluyor,Duraklama Oluyor,Videoda Neden Donma Oluyor,Çözümü

YouTube Video Film Izlerken Donma Sorunu Seyretme Sorunu

YouTube Video Film Izlerken Donma Sorunu Seyretme Sorunu,Youtube Video izlerken Donuyor,internette Film Seyrederken Donma Oluyor,Kesilme Oluyor,Duraklama Oluyor,Videoda Neden Donma Oluyor,Çözümü

10 Temmuz 2014 Perşembe 10:23
YouTube Video Film Izlerken Donma Sorunu Seyretme Sorunu
banner4

Internette YouTube ve Diğer Video Sitelerinde Video izlerken Filmlerde Donma Sorunu Yaşıyorsanız Nedenleri ve Çözümleri Aşağıda Yer Almaktadır.


Internette YouTube başta olmak üzere çoğu video sitelerinde video izlerken donma yaşıyorsanız bunların şu şekilde sorunlardan kaynaklı olduğu analiz edilmiştir.

Internet sağlayıcı kaynaklı olabilir.Altyapı sorunu ya da internet sağlayıcı ayarları kaynaklı örnek port kaynaklı

Video izlerken donma duraklama kesilip yeniden başlıyorsa internet hız sorunu olabilir

Görüntü dalgalı geliyorsa ekran kartı kaynaklı olabilir. Ekran kartı sürücüsünü kontrol ediniz sorunlu ya da yüklü olmayabilir.

Internet'i kablosuz kullanıyorsanız kabloluda deneyiniz.

Modem kaynaklı video izleme sorunu oluşabilir. Örnek ısınma gibi

Bazen film ve video seyrederken donma nedenleri içerisinde tarayıcı kaynaklı olabiliyor.

Donma sorunu belli saatlerde mi oluyor bunu analiz ediniz internet kullanımı yoğun olduğu saatlerde bağlantı hızınızda düşmeler olabiliyor.

Internetinizi kaç kişi kullanıyor çok sayıda kullanım kaynaklı video duraklamaları olabilir.

Kablosuz bağlantı ile interneti kullanıyorsanız dışarıdan başkaları'da bağlantınızı kullanıyor olabilir.

Bilgisayarınızın bakımını yaptınız mı internet özellikle video seyrederken bazı bilgisayarlarda bakımsızlıktan donma olabiliyor.

[caption id="" align="aligncenter" width="542"]YouTube Video Film Izlerken Donma Sorunu Nedeni YouTube Video Film Izlerken Donma Sorunu Nedeni[/caption]


YouTube Video Izlerken Donma Sorunu ve Internet Hız Sorununun Çözümleri • Internet sağlayıcı kaynaklı donma sorunu olabilir. Çözümü internet sağlayıcınızı arayıp kayıt bırakınız o an müşteri temsilcisi sorunu anlayamayabilir yinede kayıt bırakınız

 • Video donma ve hız sorunu port kaynaklı olabilir internet hizmetini nereden alıyorsanız örnek TTnet arayarak port değişikliği talep edebilirsiniz.

 • Film izlerken donma oluşturuyorsa başka internet tarayıcısını kullanmayı deneyiniz. Örnek Chrome,Internet Explorer,Molzilla,Yandex ve Opera gibi.

 • Sorun tarayıcı kaynaklıysa tarayıcınızın geçmişini siliniz son geçmiş bilgisi tümü olarak seçiniz artı tarayıcınızı sıfırlayınız.

 • Modem kaynaklı durumlarda çok fazla modem açık kalmasından ya da bazı modemler erken ısınma yapabiliyor modemi kapatıp birkaç sn bekleyip açıp kontrol ediniz.

 • Kablosuz şekilde internet bağlantınız varsa kablolu deneyiniz. Kablolu daha hızlı veri aktarıldığından biraz daha verim alabilirsiniz.

 • Seyrettiğiniz film ve videoların kalitesini düşürünüz. Örnek HD ise 360 yapınız bazen hız ve izleme kişi sayısı fazla olduğundan olabilir.

 • Film ve video izlediğiniz site önemli aşırı sayıda kişi izliyorsa sunucu kaldırmayabilir farklı sitelerden de deneyiniz.

 • Donma sorunu belli saatlerde oluyorsa bulunduğunuz yerde yeterli alt yapı olmadığından çok sayıda internet kullanan varsa hızınızda düşüş oluyor.

 • Çok sayıda internetinizi kullanan varsa bundan kaynaklı hızda düşüş olur artı trafik daha fazla kullanıldığından modem'de de erken ısınma olabilir.

 • Sizin bilginiz dışında başkaları internetinizi kullanıyorsa güvenlik önerisi arada bir kablosuz şifrenizi değiştiriniz. Zor karmaşık şifre kullanınız örnek MoDeM1234*/ gibi şifreleme tipini'de bağlantınızda sorun olmayacaksa WPA2-PSK seçiniz.

 • Internet hızınız düşük olabilir Google arama satırına örnek hizmet aldığınız yer TTnet Google'ye TTnet hız testi yazarak ilk siteden hızınızı kontrol ediniz.

 • Bilgisayarınız kaynaklı olabilir bilgisayarınızda oyun ya da ağır bir program çalıştırırken aşırı donma oluyor mu ya da başka işlemler yaparken donma var mı varsa bilgisayarınıza bakım yapınız. Programlar,disk birleştirme,hard diskte yeteri yer yoksa yer açma gibi Windows işletim sistemi hangi dizinde ise örnek C'de bu bölümde boş alan en az 12 GB olması önerilir.


[caption id="" align="aligncenter" width="544"]Film Seyretme Video İzleme Donma Duraklama Sorunu Film Seyretme Video İzleme Donma Duraklama Sorunu[/caption]
banner5
Son Güncelleme: 10.07.2014 10:23
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Haber ve Teknoloji ile ilgili iletişim için yorum bırakabilirsiniz. Teknoloji Haberleri -Teknoloji Haber