Windows 10 – 8,1 – 8 - 7 Urun Anahtarı Öğrenme Product Key Lisans Key

Windows 10 – 8,1 – 8 - 7 Urun Anahtarı Öğrenme Product Key Lisans Key
Bilgisayarda en yaygın olarak kullanılan işletim sistemi Windows kullanıcıların test etmesi için bir demo sürüme sahiptir. Eğer Windows’u direk olarak satın almışsanız su kod satın alma işleminde size verilir

Windows 10 – 8,1 – 8 - 7 Urun Anahtarı Öğrenme Product Key Lisans Key 

Windows kodu 25 karakterden oluşan sayı ve harfler içeren bir koddur. 5’erli şekilde ayrılmış olan bu kod olmadan Windows etkinleşmez. Sahip olduğunuz eski Windows sistemini yeniden kurmak isterseniz ya da yeni bir sürüme geçmek isterseniz bu koda yeniden ihtiyacınız olacaktır. Bunun için Windows ürün anahtarı öğrenme işlemlerinden birisini biliyor olmasınız gerekir. Bu işlem birkaç farklı şekilde yapılabilir.  

Showkeyplus Programı İle Windows Ürün Anahtarı Öğrenme  

Windows ürün anahtarı öğrenme için öncelikle kolay olan bir yönteme başvurabilirsiniz. Bu yöntem sayesinde sadece bir program ile ürününüz aktivasyon kodunu yani ürün anahtarını rahatlıkla öğrenebilirsiniz. İlk olarak Showkeyplus programını internet üzerinden indirin ve programı çalıştırın. Açılan ekranda installed key yani yeniden kurulum için gerekli olan ürün anahtarını görebilirsiniz. Hemen altında ise BİOS sistemine kayıtlı olan OEM key bulunmaktadır. Bu ürün anahtarları ile yeniden kurulum gerçekleştirilebilir.  

Komut Satırı İle Windows Ürün Anahtarı Öğrenme  

Windows ürün anahtarı öğrenme için bir programa ihtiyaç yoktur. Bilgisayarda bulunan komut satırı üzerinden bunu rahatlıkla öğrenebilirsiniz. Komut satırını açmak için başlat ve çalıştır aşamalarını takip edebilir ya da klavyenizden önce Windows tuşuna sonrada R tuşuna basarak açabilirsiniz. Açılan komut satırı penceresine "(Get-WmiObject -query ‘select * from SoftwareLicensingService’).OA3xOriginalProductKey" yazılır. Daha sonra komut satırının en alt kısmında ürün anahtarı görülecektir. Bu anahtarı kullanarak da yine Windows’un yeniden kurulumu gerçekleştirilebilir.  

Yorumlar

1000 - karakter kaldı.
Yorumu gönder