Google Play Store Nedir?

Google Play Store Nedir?
Google Play Store sayesinde artık tüm uygulamalarınızı sorunsuz olarak bilgisayarınıza indirebilirsiniz.

Google Play Store Nedir?

Akıllı telefon kullanımının son zamanlarda fazla bir şekilde artmasıyla birlikte bireyler değişik değişik uygulamaları telefonlarında görmek istemektedirler. Akıllı telefonlardaki uygulamaların kaliteli olması oldukça önemlidir. Ayrıca kaliteli olmasının yanında ne işe yaradığının da büyük bir önemi bulunduğunu sizlere söyleyebiliriz. Akıllı telefonlara uygulama indirme konusunda tercih edeceğiniz yer, Google Play Store olacaktır. Google marketi olarak adlandırılan bu uygulama sayesinde, işinize yarayabilecek olan bütün uygulamaları kolayca indirme şansını elde edebilirsiniz. Google Play Store için öncesinde Google mailinizle birlikte hesap açmanız gerektiğini de unutmamanız gerekir. Mailinizle birlikte kolayca bu markete girebilir ve ürünlerden faydalanabilirsiniz. Bazı ürünler ücretli iken bazılarının ücretsiz olduğunu sizlere söyleyebiliriz.

Google Play Store Nasıl Kullanılır?

Google Play Store nasıl kullanılır konusunda bilgisi olmayan kişilerin, küçük bir araştırma yapması onlara bu konuda fazlasıyla yardımcı olacaktır. Marketi kullanmak adına ilk etapta arama çubuğunu kullanmanız gerekir. Arama çubuğuna arama yapılacak olan uygulamanın adını yazarak işe koyulabilirsiniz. Arama çubuğuna bu şekilde bir şey yazdığınızda karşınıza çok fazla sonuç çıkacaktır. Bu sonuçlar arasından sizin istemiş olduğunuzu seçmelisiniz. Sonrasında ise karşınıza yükle butonu çıkacaktır. Yükle butonuna basmanız halinde, indirme işlemi başlayacak ve uygulama telefonunuza yüklenmeye başlayacaktır. Uygulamanın telefonunuza yüklenme aşaması tamamlandıktan sonra, kurulum aşamasının başlayacak olduğunu söyleyebiliriz. Sonrasında uygulama telefonunuza kurulacak ve kullanmaya başlayacaksınız.

Google Play Store’dan İndirilecek Uygulamalara Dikkat Edilmeli Midir?

Bu marketten indireceğiniz uygulamalar için güvenlik önlemi almanız sizin faydanıza olacaktır. Çünkü bazı uygulamaların içine sıkıştırılmış olan solucan dosyaları sebebiyle, telefonunuza virüs bulaşabilir ve bu virüsleri atmanız oldukça zor olabilir. Telefonunuzu sonrasında tekrardan formatlamanız gerekebilir. Bu nedenle ilk etaptan itibaren güvenlik tedbirleri alarak, virüs tarama programından geçirmeniz sizin adınıza oldukça faydalı olacaktır. Google Play Store uygulaması üzerinden yine aynı şekilde bu programları indirebilirsiniz. Bu market üzerinden seçmiş olduğunuz uygulamayı kaç kişinin indirdiğini görebilir ve bunun yanında siz de indirip indirmeme konusunda fikrinizi beyan edebilirsiniz. Ayrıca alt tarafında yer alan yorumlar kısmından da yola çıkabilirsiniz.

Yorumlar

1000 - karakter kaldı.
Yorumu gönder