GEARS OF WAR 4 Sistem Gereksinimleri

GEARS OF WAR 4 Sistem Gereksinimleri
Micrasoft'un E3 2015 konferansındaki gösterimi ve birkaç ay önce gerçekleşen multiplayer beta sayesin de Gears of War4 ile hafiften içli dışlı olmuştuk.

Fakat bunca içeriğe rağmen geliştirici ekip The Coalition çoğu oyuncuyu yeni Gears heyecanına kaptıramamıştı. Bunu gerçekleştir­mek için E3 2016'da bir kez daha sahneye çıkan ekip bu sefer istediğini bir ölçüde başarabildi.

Geçen senenin aksine bu yıl hikâye moduna ait dolu bir içerik gösterildi. Daha çok çatışma gördük ve yeni meka­niklerin üstüne daha çok duruldu. Bu mekanikler arasında gözümüze ilk çarpanıysa ister istemez fırtınanın oyun içeri­sindeki kullanımı oldu. The Coalition'ın şimdiye kadar çokça üstünde durduğu, oyunun geneline yansıyacağı bilinen fırtına, özellikle görsel anlamda bir hayli etkileyici anlar meydana getiriyor. Adrenalin yüklü çatışmalara girerken üs­tümüze doğru mermi gibi fırlayan eşyalar, uçuşan cesetler gibi tatlı dokunuşlar atmosferi ve görsel dili üst noktalara çıkarmış (cesedin biri uçarak suratıma çarpsa bunu "tatlı dokunuş"diye tanımlamazdım aslında :)

GEARS OF WAR 4 Sistem Gereksinimler

Görsel anlamdaki etkisinden çok oynanış konusunda neler getireceğini merak ettiğim fırtınanın bu özelliğine dair de birfikir edinebildik. E3 2016 demosundaki mancı­nık örneğinden yola çıkacak olursak fırtına asıl benliğini oynanışa çeşitlilik katarak gösterecek. Fırlatılan bombayı rüzgârı hesabı katarak doğru noktada patlatmanın yanında, kopmaya müsait tehlikeli bir nesneyi kırarak düşmanlara yönlendirmek gibi oynanış çeşitlilikleri sunulacağını var­sayabiliriz. Eğer bu rüzgâr mekanikleri hikâye modunun geneli boyunca taze tutulabilirse Gears ofWar4'ürı önemli eksiklerinden biri belli bir ölçüde kapanabilir.

GEARS OF WAR 4 Oyun İncelemesi

Canlı olarak izleyebildiğimiz GearsofWar4 bölümü çarpan yıldırımlar ve sürekli diken üstünde tutulan aksiyon gibi öğelerle oldukça tatmin edici duruyordu. Fakat oyunun genelinin böyle olamayacağı su götürmez bir gerçek. Bu noktada da en büyük şüphem olan "aynısının laciverti" de­diğimiz olay devreye giriyor. Elimize geçenlere bakılırsa risk almadan gelen ve farklı temalarla harmanlanan bir Gears of War karşımıza çıkacak. Biri ara oyun olmak üzere dört defa gördüğümüz Gears ofVVar’un aynı mekaniklerine sahip bir oyuna daha hazır mıyız bilemiyorum. Özellikle Godof War'un (sonucu nasıl olacak bilemesek de) izlediği cesur yolu gördükten sonra bu risksiz tercih daha çok gözüme batmaya başladı.

Neyse, soru işaretlerini bir kenara bırakıp güzel şeylerden bahsedelim son olarak. GearsofWar4 belki ilk üç oyundaki etkileyiciliği yaşatamayabilir ama sapasağlam bir oyun ola­cak. Yine buram buram aksiyona doyacağız. Bunun üstüne eski yüzlerin unutulmadığını da E3 2016'da öğrenebildik.

Üç oyun boyunca omzunun üstünde seyahat ettiğimiz Marcus Fenix'imiz yaşını başını almış, dede olacak kıvama gelmiş. Artık kucağında bir torun mu görmek istiyor, yoksa "ben testeresiz yapamam" mı diyecek bu sonbahar Gears of War4'ü oynadığımızda göreceğiz

Minimum Sistem Gereksinimleri

İşletim Sistemi: Windows 7 (64 bit)
İşlemci: İntel i5-680 3.6 GHz / AMD Phenom II X4 940
Ekran Kartı: NVIDIA GeForce GT 750 Ti / ATI Radeon HD 7850
Ram: 6 GB
DirectX: DirectX 11
Kullanılabilir Alan: 45 GB

Önerilen Sistem Gereksinimleri

İşletim Sistemi: Windows 7 (64 bit)
İşlemci: Intel Core i7-4770K 4-Core 3.5 Ghz  / AMD FX9370
Ekran Kartı: NVIDIA GeForce GTX 970 | 4 GB / ATI Radeon R9 390X
Ram: 16 GB
DirectX: DirectX 11
Kullanılabilir Alan: 45 GB

Yorumlar

1000 - karakter kaldı.
Yorumu gönder