Facebook'a Nasıl Kayıt Olunur?

Facebook'a Nasıl Kayıt Olunur?
Facebook Kayıt Ol ve Facebook Kaydol İşlemleriniz konusunda, yapmanız gereken tek şey, siteye girmek ve bütün bilgileri eksiksiz bunun yanında doğru bir şekilde doldurmak olacaktır.

Facebook Nasıl Kullanılır?

İnsanların günümüzde iletişime geçebilmeleri adına çok farklı mecraların ortaya çıktığını söyleyebiliriz. Bu mecralardan bir tanesi de sosyal medya olmuştur. Sosyal medya sayesinde insanların bulunduğu il veya ülke fark etmeksizin herkes ile iletişim kurabilmesi mümkündür. Ayrıca Facebook platformu sayesinde bireyler, anlık olarak yaşadıkları duyguları da paylaşabilmektedirler. Bu duyguları bazı zamanlarda resimler ile ifade edebilirlerken bazı zamanlarda yazılar ile ifade edebilmektedirler. Siz de insanların o an ne yaşadığını görebilir ve bununla mutlu olabilirsiniz. Facebook üzerinden video paylaşımı yapıldığını da sizlerle paylaşabiliriz. Facebook kaydol işlemini yaptıktan sonra siz de bu platforma dahil olabilir ve insanların paylaşımlarını görebilirsiniz.

Facebook’a Nasıl Kayıt Olunur?

İnsanların günümüzde en çok kullanmakta olduğu Facebook sosyal mecrası için öncesinde bir kayıt işlemi yapmaları gerekir. Facebook kaydol işleminiz sırasında sizden bir takım bilgiler istenecektir. Bu bilgileri eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurmaya özen göstermelisiniz. Burada sizden istenilen bilgileri yalan yanlış şekilde girmeniz halinde, hesabınızın başka bir kişi tarafından ele geçirilmesi durumu oluştuğunda geri alamayabilirsiniz. Böyle bir şey yaşamak istemiyorsanız, başlangıçtan itibaren hesabınızı doğru bilgilerle oluşturmaya özen göstermelisiniz. Doğum tarihinizden tutun cep telefonu numaranıza kadar her şeyi doğru bir şekilde yazmaya gayret etmelisiniz. Burada kendinize ait oluşturduğunuz profil ile kabul göreceksiniz. Kendinize has bir profiliniz bulunmuyorsa, başkaları tarafından kabul görme ihtimaliniz daha da azalacaktır. Bunun gibi bir durum yaşamak istemiyorsanız, kendinize ilk etapta profil resmi koymalısınız.

Facebook Profil Resmi Nasıl Koyulur?

İnsanların en çok kullandıkları sosyal medya hesabı olan Facebook için profil resmi oluşturmaları oldukça önemlidir. Profil resmi olmadan başka birisinin sizi tanımasını beklememeniz gerekir. Profil sayfanıza geldikten sonra, profil resminizin üzerine doğru fareyi sürükleyin. Sonrasında ise profil resmi seçeneği belirecektir. Buradan profil resminizi oluşturmanız için size iki farklı seçenek sunulacaktır. Bunlardan birincisi fotoğrafı o an için çekmeniz olacaktır. Diğeri ise bilgisayarınıza daha önceden kaydetmiş olduğunuz bir resmi yüklemeniz olacaktır. Bilgisayarınızın kamerasının kötü olması halinde, bilgisayarınıza herhangi bir cihaz ile çekilmiş fotoyu yüklemeli ve buraya atmalısınız.

Yorumlar

1000 - karakter kaldı.
Yorumu gönder