Facebook’a Nasıl Üye Olunur?

Facebook’a Nasıl Üye Olunur?
Facebok'a Üye olmak için başlangıçta karşınıza gelen sayfayı kullanabilirsiniz.

Facebook’a Nasıl Üye Olunur?

Bireyler artık günümüzde iletişimlerini değişik mecralardan iletişim kurmaya başlamışlardır. Ayrıca bu iletişimi doğrudan yapmamakta ve dolaylı yoldan yapmaktadırlar. Bu iletişim genel olarak sosyal mecralardan yapılmaktadır. Bireyler anlık olarak yaşadıkları şeyleri, fotoğraflayarak bu mecralarda paylaşmakta ve arkadaşlarını bilgi sahibi yapmaktadırlar. Dünyayı bir ağ gibi saran bu sosyal mecralar sayesinde, dünyanın diğer tarafındaki kişilerle bile iletişim kurabilirsiniz. Bu konuda ilk açılan siste olarak Facebook platformunu gösterebiliriz. Facebook platformu bu konuda açılmış olan ilk sosyal medya hesabıdır. Bu hesabın yaygınlaşmasıyla birlikte alternatif olan diğer platformlar ortaya çıkmış ve bireyler Facebook ile birlikte bu platformları da değerlendirir hale gelmişlerdir. Diğer platformlarla birlikte Facebook da kullanılmaya başlamış ve bireylerin etkileşimi artmıştır.

Facebook Nasıl Kullanılır?

Facebook sosyal mecrasını kullanmak adına ilk yapacağınız şey bir üyelik oluşturmak olacaktır. Bu üyelik işlemi sayesinde kendi profilinizi oluşturabilir ve paylaşımlarınızı buradan yapmaya başlayabilirsiniz. Fakat paylaşımlarınızı yapabilmeniz adına ilk etapta arkadaşınızın olması gerekecektir. Arkadaş listenize ilk etapta tanıdığınız kişileri eklerseniz hesabınızın kalıcılığı o kadar artacaktır. Facebook’a üyelik yapabilmek adına, öncesinde bir mail oluşturmanız gerekir. Mail hesabınızı oluşturduktan sonra, üyelik işlemleriniz için bir sebep kalmamış olacaktır. Sonrasında nüfusunuzda kayıtlı olan isminiz ile birlikte üyeliğinizi oluşturabilirsiniz. Kendinize bir şifre belirlemeniz de gerekecektir. Facebook’a kayıt ol maksadıyla vermiş olduğunuz bilgileri doğru bir şekilde girmeye özen göstermelisiniz. Doğru şekilde bu bilgileri girmemeniz halinde, hesabınızı başkasının ele geçirmesi durumunda geri alma şansınız olmayacaktır.

Facebook Şifresi Nasıl Geri Alınır?

Facebook şifresi geri alma konusunda bilgisi olmayan bireylerin, yapacak oldukları şey, şifremi unuttum kısmı olacaktır. Şifremi unuttum kısmından, başlangıçta girmiş olduğunuz bilgileri kullanarak hesabınızı geri alabilirsiniz. İlk etapta deneyecek olduğunuz yöntem, mail adresinize şifre yenileme linki yollamak olacaktır. Şifre yenileme linkini gönderdiğiniz zaman, mail adresinize girmelisiniz. Mail adresinize girdikten sonra, şifre yenileme linkine tıklamalı ve tekrardan yeni bir şifre oluşturmaya çalışmalısınız. Şifrenizi ne kadar güçlü seçerseniz, sizin adınıza o kadar iyi olacaktır. Şifrenizi düşük seçmeniz halinde hesabınızın çalınması riskini o kadar artırmış olursunuz.

Yorumlar

1000 - karakter kaldı.
Yorumu gönder